خبرهای خوبی در راه است/ درمان پیش‌فعالی با طب سنتی در آینده‌ نزدیک

۱۳۹۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۰۷ - کد خبر: 82887
سلامت نیوز:‌ مدیر بخش سنتی پروژه بهبودی کودکان پیش‌فعال با روش غذادرمانی طب سنتی گفت: 200 کودک پیش‌فعال تحت درمان با روش تغذیه و غذا درمانی طب سنتی قرار گرفته‌اند که معتقدیم درمان بیش از 98 درصد آنان، قطعی است.

فریده سلیمانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پیش‌فعالی در کودکان مهمترین معضل است که درمان آن در روان‌پزشکی به واسطه استفاده از داروهاست که متأسفانه بعد از قطع دارو با بازگشت عارضه مواجه می‌شویم.

سرپرست آموزش و تحصیلات تکمیلی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تیم ما از طریق بهزیستی توانست 200 کودکی را که تحت درمان پیش‌فعالی بودند را شناسایی کند و آنان را با روش تغذیه و غذا درمانی از دیدگاه طب سنتی مورد درمان قرار دهد.

روانشناس بالینی تصریح کرد: این پروژه از ابتدای سال جاری در تهران کلید خورده است و ان‌شاءالله نتایج آن سال 93 ارائه خواهد شد.

مدیر بخش سنتی پروژه بهبودی کودکان پیش‌فعال با روش غذادرمانی طب سنتی گفت: ما معتقد هستیم که در بیش از 98 درصد این کودکان درمان قطعی است.

سرپرست آموزش و تحصیلات تکمیلی مؤسسه مطالعات تاریخ پزشکی طب اسلامی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: پیش‌فعالی یک معضلی است که مسبب اصلی آن خود پدر و مادران هستند چرا که حوصله، صبر و بردباری ندارند و از سوی دیگر برای کودکان خود از غذاهای تازه و سنتی استفاده نمی‌کنند.

این روانشناس ادامه داد: ما معتقدیم چیپس، پفک، فست‌فود، نوشابه، غذاهای یخ زده، کالباس و ژامبون که نتیجه تنبلی والدین و عدم پخت غذاهای تازه است باعث پیش‌فعالی کودکان می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
نعیمه
سلام این روش فقط برای کودکان است؟
برای20 ساله ها تاثیر دارد؟
از کجا میشود این روش را به دست آورد؟
سجاد
اگر روش خوبی است چگونه برای بچه خودم هم انجام بدم
9.71865s, 20q