فقط 19 درصد از بودجه ستادی وزارت بهداشت تأمین شده است

۱۳۹۲/۰۷/۱۳ - ۰۹:۳۶ - کد خبر: 83898

سلامت نیوز : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:‌ در بخش ستادی کمتر از 19 درصد اعتبار گرفته ایم و در بخش جاری نیز مبلغ چشمگیر نیست، در بخش عمرانی تا کنون 6 درصد اختصاص بودجه داشته ایم که باید صبور باشیم، انشاء الله در سالهای آینده وضعیت بهتر خواهد شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ؛ دکتر سید حشن هاشمی در جمع دانشگاهیان کرمانشاه گفت: ما با عقلانیت 1200 میلیارد برای بیمه ها تأمین کرده ایم، سیستم توزیع نامناسب قبلی به سیستمی تبدیل شد که بیمه ها پول در اختیار داشته باشند به طوری که تحت ستاد شورای امنیت ملی تصمیمات دارویی گرفته شده است.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: قصد داریم دانشگاه ها با تصمیمات هیأت امناء مستقل باشند و همه موارد را خود انجام دهند که در این صورت بخش های خصوصی و خیریه ها می توانند به کمک دولت بیایند و خدمات دولت را ارتقاء دهند.

وی ادامه داد: این اقدام باعث افزایش اعتبار بیمارستانها، ارتقاء تجهیزات، افزایش روحیه کارکنان و در نهایت کسب رضایت مخاطبان می شود و کیفیت خدمات را بالا می برد.

وزیر بهداشت گفت: باید شکل مدیریت را تغییر دهیم و توجه کنیم کجا می شود بهتر بهره وری را بالا برد.

وی دانشگاه را یکی از دانشگاه های امید بخش دانست و افزود: دانشگاه بایستی تقویت کننده باشد و به محرومیت استانها توجه کند. این کار اجازه می دهد نیاز مناطق محروم تأمین و طرح اجباری برداشته شود. این امر بسیار مهم بوده و انشاء الله طی 5 تا 10 سال آینده مسئله حل خواهد شد.

به گفته دکتر هاشمی، اگر بتوانیم تعرفه بیمارستانهای دولتی را تقویت کنیم کیفیت خدمات بالاتر می رود . ما باید طرحی پیوسته داشته باشیم و به فکر ساخت ، پرسنل و تجهیزات بوده و اصولی عمل کنیم.

وی سازمان مدیریت را به عنوان مغز اصلی ارزیابی هزینه ها دانست و افزود: این سازمان باید در طرح ها دخالت مستقیم داشته باشد. هزینه هایی روی دست رؤسا گذاشته شده است که نه سازمان مدیریت پذیرفته و نه دولت ، که دست آنها بسته شده است.

وی در پایان گفت: امیدواریم نمایندگان یارانه ها را برای بخشی از دهک ها حذف کنند و به بخش سلامت و بیمه بیکاری اختصاص دهند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.62651s, 18q