درد قفسه سینه یا کوتاه شدن نفس از علایم حمله قلبی خاموش

۱۳۹۲/۰۷/۱۳ - ۱۶:۰۸ - کد خبر: 83977

سلامت نیوز : یک فوق تخصص جراحی قلب و عروق با بیان این که دچار شدن به حمله قلبی خطر تکرار این حملات را به همراه دارد، گفت: گاه حملات بعدی ممکن است سبب افزایش احتمال بروز عوارضی از جمله نارسایی قلبی شود.

دکتر علیرضا آقاجانیان در گفت وگو با ایسنا ، با اشاره به اینکه حمله قلبی خاموش نشانه‌های اندکی دارد، گفت: در این نوع حمله قلبی، ممکن است بیمار هرگز هیچ نشانه اخطار دهنده‌ای مانند درد قفسه سینه یا کوتاه شدن نفس که حاکی از وجود مشکل قلبی است، نداشته باشد.

وی گفت: افرادی که دچار حمله قلبی می شوند ممکن است بعدها این حمله را به خاطر آورند ولی گاه این نوع حمله‌ها به اشتباه به عنوان سوء هاضمه، تهوع، دردهای عضلانی یا موردی شبیه سرماخوردگی تعبیر شود.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق خاطرنشان کرد: عوامل خطر ساز حمله قلبی شامل سیگار کشیدن یا جویدن توتون، بالا بودن کلسترول، دیابت، ورزش نکردن و اضافه وزن است.

دکتر آقاجانیان با تاکید بر اینکه دچار شدن به حمله قلبی خطر تکرار این حملات را به همراه دارد، گفت: گاه حملات بعدی ممکن است سبب افزایش احتمال بروز عوارضی از جمله نارسایی قلب شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که بیمار احساس کند که دچار حمله قلبی خاموش شده باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند تا پزشک در صورت لزوم انجام آزمایش های لازم را تجویز کند.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق در خاتمه گفت: انجام آزمون هایی مانند الکتروکاردیوگرام، اکوکاردیوگرام و یا سایر آزمون‌های تصویرسازی قلب باید فقط بر اساس صلاحدید پزشک معالج انجام شود تا با انجام این آزمون‌ها نشانه وجود یا عدم وجود حمله قلبی مشخص شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.71792s, 18q