«مرکز ملی داده های سلامت» بزرگترین طرح IT دولت در بخش سلامت

۱۳۹۲/۰۷/۲۳ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 84787
«مرکز ملی داده های سلامت» بزرگترین طرح IT دولت در بخش سلامت
سلامت نیوز :  سید حسن هاشمی در مراسم افتتاح «مرکز ملی داده های سلامت» این پروژه را بزرگترین طرح IT دولت در بخش سلامت دانست و گفت: استفاده از IT در دنیا روز بروز در حال گسترش است و یک وزارتخانه تخصصی مثل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای پیشبرد امور خود چاره ای جز دستیابی به تکنولوژی های IT و بهره برداری از امکانات آن ندارد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا ؛ وی با ذکر اینکه خوشبختانه مردم با اجرای طرح هدفمندی و کارت سوخت و سیستم بانکی به طور کلی با مزایای IT آشنا شده اند، اظهار داشت: با راه اندازی این مرکز ملی به عنوان بزرگترین طرح فناوری اطلاعات دولت در بخش سلامت به ویژه در زمینه مالی، می توان برای راحتی مردم در زمینه انجام کارهایشان در بخش سلامت گام های مهمی در آینده برداشت.

هاشمی تاکید کرد: این مرکز یکی از بزرگترین طرح های ملی و زیرساختی است که موجب توسعه خدمات الکترونیک دولت می شود.

وزیر بهداشت در ادامه افزود: به رغم وجود متخصصان و نرم افزارهای مختلف برنامه ریزی در کشور متاسفانه هنوز در این زمینه خلأها و نقایص زیادی در کشور وجود دارد و عدم قدرشناسی و بهره برداری از متخصصان IT موجب جذب آنان در بهترین مراکز دنیا شده است.

وی اظهار داشت: ما حتی در مقایسه با کشورهای همسایه خودمان از کمترین آمارها در حوزه سلامت بی بهره ایم که امیدواریم با توسعه چنین مراکزی در سطح استان ها بتوانیم علاوه بر جمع آوری و بهره مندی از آمار و اطلاعات حوزه سلامت تصدی گری های غیرضروری وزارت بهداشت را نیز به نحو چشمگیری کاهش دهیم.

بهره گیری از IT برای تأمین حقوق شهروندی

هاشمی بر ضرورت بهره گیری از IT برای تأمین حقوق شهروندی مردم تأکید و تصریح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با آن همه گوناگونی مأموریت هایی که دارد در این زمینه از ما جلوتر است.

وی افزود: وقتی می توان خدمات را الکترونیک کرد، دلیلی ندارد مردم برای انجام یک کار کوچک از اقصی نقاط کشور به تهران یا از اقصی نقاط تهران به مرکز شهر مراجعه کنند.

وی ارائه این خدمات را حق مردم دانست و گفت: جالب اینست که نام ارائه این حقوق به مردم را گذاشته ایم «تکریم ارباب رجوع»!

هاشمی با تأکید بر رسیدگی به زیرساخت های آی تی در استان ها برای محرومیت زدایی در این زمینه، گفت: راه اندازی یک سامانۀ یکپارچه IT در کشور استان ها را نیز از محرومیت هایی که در این زمینه دارند نجات خواهد داد.

وزیر بهداشت در پایان کمک گرفتن از بخش خصوصی برای کاهش تصدی گری های وزارت بهداشت در برخی از کارهای قابل واگذاری تأکید کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.97974s, 19q