مبتلایان به بیماری وبا همچنان اتباع افغانستان هستند

۱۳۹۲/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۶ - کد خبر: 84996
سلامت نیوز :  رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر گفت: از تعداد ۲۴۶ مورد ابتلاء به بیماری وبا، ۸ مورد اخیر مربوط به روز‌های آخر هفته گذشته و اتباع کشور افغانستان بوده است که همگی تحت درمان قرار گرفته‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ "محمد مهدی گویا" ضمن بیان این مطلب افزود: خوشبختانه با اقدامات انجام شده، انتقال موارد بیماری به جمعیت ایرانی به حداقل ممکن رسیده است.

وی افزود: این اقدام جز با تلاش گسترده مامورین بهداشتی و حمایت و همکاری سایر سازمان‌ها از جمله نیروی انتظامی، اداره مرز بانی، استانداری‌های جنوب شرقی کشور میسر نمی‌شد.

گویا در تشریح اقدامات بهداشتی و درمانی برای پیشگیری از این بیماری افزود: در همه مبادی مرزی رسمی شرق کشور علاوه بر امکانات موجود و خدمات تشخیصی، درمانی و بستری، تسهیلات مناسبی نیز راه اندازی شده است که موارد خفیف بیماری در بین مسافرین ورودی و خروجی پس از غربال‌گری در‌‌ همان محل تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند و ترتیبی اتخاذ شده که پزشک و پرستار در این مراکز بصورت شبانه روزی ارائه خدمت کنند.

وی یادآور شد: این اقدام، فوق العاده موثر بوده به نحوی که از تردد غیر ضروری بیماران تا بهبودی کامل آن‌ها جلوگیری بعمل آورده است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر در پایان یادآور شد: خوشبختانه هیچ موردی از فوت به دلیل بیماری وبا گزارش نشده است و موارد فوت کماکان‌‌ همان ۶ مورد اولیه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.64986s, 19q