بخش جراحی بیمارستان امام حسین(ع) به نام منوچهر دوایی افتتاح شد

۱۳۹۲/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۹ - کد خبر: 85093
سلامت نیوز : مراسم نکوداشت دکتر منوچهر دوایی در بیمارستان امام حسین(ع) با حضور چهره‌های برجسته‌ای همچون صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دعایی مدیرمسئول روزنامه اطلاعات، وزیر سابق بهداشت و جمعی از جراحان مطرح برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ مراسم نکوداشت دکتر منوچهر دوایی و نامگذاری بخش جراحی بیمارستان امام حسین (ع) با حضور جراحان، متخصصان و چهره‌های برجسته برگزار شد.

در این مراسم، دکتر ایازی رئیس بخش جراحی بیمارستان امام حسین (ع) اعلام کرد: نامگذاری بخش جراحی به نام استاد دوایی هر روز یادآوری آن است که چنین شخصیت‌هایی ماندگار شود و با یادآوری این روزها بتوانیم انسان‌وار زندگی کنیم و از درد بیماران بکاهیم.

وی همچنین از نامگذاری واحد مهارت‌های بالینی به نام مرحوم دکتر احمد فودازی خبر داد.

در این همایش همچنین پیروی مدیر گروه جراحی این بیمارستان گفت: بزرگترین معضلی که در کشور با آن مواجهیم بحران هویت است که به آن دچار شده‌ایم.

وی ادامه داد: جوانان در گروه‌های پزشکی نخبه و با استعداد هستند و از دانشگاه‌های معتبر فارغ‌التحصیل می‌شوند اما در این میان با مشکل بزرگی مواجه شده‌ایم که آن تغییر نظام ارزشی است.

پیروی گفت: نمی‌حواهم سیاسی بحث کنم اما نظام ارزشی دیگری بر فکر دانشجویان سایه افکنده و همین نگاه در دنیا با ظاهر توسعه اما در باطن مسائل مالی را دنبال می‌کند و دانشجویان ما نیز به همین نگاه دچار شده‌اند.

مدیر گروه جراحی بیمارستان امام حسین (ع) افزود: این یک بحران شده و به تفکر بشر برمی‌گردد اما در این میان در چنین فضایی نیاز به الگو داریم تا به دانشجویان بگوییم به دنبال این حرفها نباشند و دکتر دوایی یکی از این الگوها است.

پیروی ادامه داد: تعداد چنین الگوهایی بعد از انقلاب کم شده و نگران هستیم که مانند دکتر دوایی را نداشته باشیم با این وجود در چنین شرایطی استادان بزرگی هستند که سمبل بوده و صفات اخلاقی و انسان دوستی را دارند.

وی گفت: بسیاری کتاب اخلاق می‌نویسند اما در عمل کار دیگری می‌کنند این در حالی است که حرفی ماندگار می‌شود که با عمل همراه باشد.

طباطبایی رئیس بیمارستان امام حسین (ع) گفت: بخش جراحی این بیمارستان برای ساخت 400 میلیون تومان هزینه داشته و 300 میلیون تومان اعتبار برای خرید این تجهیزات هزینه شده است.

همچنین در این همایش علی‌اصغر پیوندی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه توانمندی‌های بالایی دارد و چهره‌های ملی و سرشناس بزرگی مانند دکتر دوایی را عرضه کرده است.

وی در مورد شاخصه‌های اخلاقی دکتر دوایی گفت: این استاد بزرگ از نظر علمی سرآمد و سربلند است و از نظر اخلاقی و خصوصیات فردی بسیار سرآمد بوده است.

پیوندی گفت: حضور وی در جبهه‌های اجتماعی از جمله جنگ تحمیلی و ارائه خدمات ارزنده در 8 سال جنگ دفاع مقدس نشانگر شخصیت بالای وی است. ما وظیفه داریم از چنین الگوهایی تجلیل کنیم، قدرشناس باشیم و راهشان را ادامه دهیم.

همچنین منوچهر دوایی به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: در 4 دوره فارغ‌التحصیلی پزشکان و متخصصان را شاهد بودم و بارها سوگند پزشکی آنها را خوانده‌ام.

وی گفت: جراحی عمومی ستون فقرات جراحی کشور است و تمام تخصص‌های جراحی و فوق تخصص‌ها زیرنظر آن هستند.

در پایان این مراسم، حجت‌الاسلام دعایی مدیر مسئول مؤسسه اطلاعات مجموعه‌ای از کتاب‌های نفیس را به دکتر دوایی تقدیم کرد.

از شخصیت‌های برجسته‌ای که در این مراسم حضور داشتند می‌توان به حضور صفار هرندی و محمدحسن طریقت منفرد وزیر سابق بهداشت اشاره کرد، همچنین استادان و جراحان مطرح نظام سلامت در این مراسم شرکت کردند که از جمله آن می‌توان به دکتر کلانتر هرمزی اشاره کرد.

بخش جراحی بیمارستان امام حسین (ع) دارای 4 رشته فوق تخصصی بوده و در طی ماههای گذشته به صورت کامل بازسازی شده است تعداد تخت‌های این بخش از 41 به 51 تخت فعال افزایش یافته و بخشی را برای جراحی و ترخیص یک روزه آماده کرده‌اند.

در این بخش تمام جراحی‌های کشور در رشته جراحی عمومی و 4 رشته فوق تخصصی انجام می‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.21453s, 19q