بخورسرد یا گرم به تنفس راحت‌تر در فصول سرد کمک می‌کند

۱۳۹۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۹ - کد خبر: 85157
سلامت نیوز : متخصص بهداشت محیط گفت: استفاده از بخور برای تأمین رطوبت محیط در هوای خشک توصیه می‌شود و با توجه به شرایط موجود و هوای آلوده، مرطوب ‌نگه ‌داشتن هوای محیط برای سالمندان و کودکان الزامی است.

علی محرابی‌توانا در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: استفاده از بخور برای تأمین رطوبت محیط در هوای خشک توصیه می‌شود اما استفاده از بخور گرم یا سرد برای درمان بیماری‌ها به نظر پزشک معالج بستگی دارد.

متخصص بهداشت محیط گفت: در اماکن عمومی معمولاً از بخور سرد به منظور مرطوب نگه‌داشتن فضای محیط و دستگاه تنفسی فرد استفاده می‌کنند که این اقدام از نظر بهداشتی کاملاً مورد تأیید است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود و هوای آلوده، مرطوب‌نگه‌داشتن هوای محیط برای سالمندان و کودکان الزامی است.

وی گفت: بخشی از بدن انسان از آب تشکیل شده‌است و اگر هوا خشک باشد باعث می‌شود که پوست، مجاری تنفسی، بینی، نای و دستگاه تنفسی آسیب ببیند اما اگر بخور و رطوبت در هوای محیط جریان داشته باشد به تنفس راحت‌تری می‌انجامد.

متخصص بهداشت محیط ادامه داد: سالمندان به دلیل افزایش سن سیستم ایمنی‌شان ضعیف می‌شود و کودکان نیز به دلیل نداشتن سیستم ایمنی قوی آسیب‌پذیر هستند که استفاده از این بخور‌ها به خصوص بخور سرد برای آنها توصیه می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله تصریح کرد: در منازلی که بخاری‌های گازی، برقی یا شوفاژ کاربرد دارد استفاده از دستگاه بخور مناسب است چرا که این دستگاه‌های گرم‌کننده فقط حرارت تولید می‌کنند و باعث خشک شدن هوا می‌شوند.

محرابی‌توانا افزود: در مکان‌هایی که از اسپیلت استفاده می‌کنند به استفاده از دستگاه بخور نیازی نیست زیرا اسپیلت هم هوا را گرم و هم مرطوب می‌کند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.65519s, 18q