سلامت نیوز : مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی در سفر یک‌روزه خود به اصفهان و در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید به اینکه همتی مضاعف برای زنده نگهداشتن تالاب گاوخونی نیاز است تا این تالاب حفظ شود ادامه داد: وقتی پرندگان مهاجرت کرده و بچه‌دار می‌شوند تا دوسال بچه‌های خود را با خود می‌برند ودر طول سفر و مهاجرت با آن‌ها همراه هستند، در واقع آن‌ها پس از عبور از مناطق مختلف سرانجام در تالاب گاوخونی نشسته و به نوعی آنجا قهوه‌خانه وسط راه این پرندگان مهاجر است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ اسماعیل کهرم با اشاره به اینکه هر تالابی خاصیت خاص خود را دارد اظهار داشت: هر تالابی چون اثر انگشت متفاوت است ما در مجموع ۲۵۲ تالاب داریم و اثر هر تالاب همانند اثر انگشت متفاوت است و تالاب گاوخونی به خاطر موقعیت خاص جغرافیایی خود بهترین اثر را داشته است.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور محیط طبیعی گفت: در تالاب گاوخونی گونه‌های مختلف جانوری اعم از لاک پشت، پرندگان ساحلی و... را می‌شناختم و تمام این تنوع‌ها به خاطر نبود آب از بین رفته است اما باید خاطره آن‌ها را نگه داشت و به مسئولین دولتی تذکر داد که ما تالاب گاوخونی را زنده می‌خواهیم.

وی بیان داشت: اکنون با خشک شدن تالاب گاوخونی پرنده دیگر آب نمی‌بیند و این موضوع باعث سرگردانی او خواهد شد چنانچه گمان می‌کند مسیر را اشتباه آمده است.

کهرم بیان داشت: همین سرگردانی پرندگان مهاجر سبب می‌شود که ما در اطراف تالاب گاوخونی جسد این پرندگان را پیدا کنیم لذا باید با تلاش کنیم تا تالاب گاوخونی را زنده نگه داریم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =