رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با امام جمعه اصفهان؛

مصرف نادرست انرژی زندگی شهروندان با چالش‌ مواجه می‌کند

۱۳۹۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 85187
سلامت نیوز : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در دیدار با امام جمعه اصفهان گفت: وضعیت محیط زیست کشور شکننده شده است و در صورت ادامه یافتن این وضعیت زندگی مردم با مشکل مواجه می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایلنا ؛ معصومه ابتکار با تأکید بر اینکه در صورت ادامه یافتن این وضعیت زندگی مردم با مشکل مواجه می‌شود از امام جمعه اصفهان خواست در زمان نماز و خطبه‌های نماز جمعه نحوه مصرف صحیح انرژی و شیوه زندگی را به مردم توصیه کنند.

ابتکار با اشاره به ضرورت توجه مردم به وضعیت محیط زیست و به ویژه در سطح کشور تأکید کرد: در صورتی که مردم مصرف درست انرژی را رعایت نکنند وضعیت زندگی در سطح کشور با چالش‌های بسیاری مواجه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مباحث مربوط به آب علاوه بر نقش مسئولان و دولت، نقش مردم را نیز با اهمیت است اظهار داشت: ما باید در مصرف آب و شیوه زندگی، آموزه‌های دینی و آموزه‌های نبوی خود را به کار بگیریم، چرا که مصرف گرایی با الگوهای اسلامی مذهبی ما فاصله دارد و حفظ محیط زیست تنها وظیفه مسؤولان نیست بلکه وظیفه همه مردم است و درخواست می‌کنم علما این مورد را در سخنرانی‌های خود به مردم گوشزد کنند.

ابتکار بیان داشت: باید برای تغییر در سازمان‌ها از جمله سازمان محیط زیست، توانمندی‌ها را مدنظر قرار داد و من نیز قول می‌دهم که شایسته سالاری را در این زمینه به کار بندم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.77149s, 18q