موارد بروز وبا فروکش کرد/ مراقبت‌ها تا نیمه آبان ادامه دارد

۱۳۹۲/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۳ - کد خبر: 85222

سلامت نیوز : رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: هرچند امسال موارد بیماری وبا مربوط به کشور خودمان نبوده اما در حال حاضر تعداد موارد بروز این بیماری در کشور به شدت فروکش کرد.

دکتر محمدمهدی گویا در گفت‌وگو با ایسنا ؛ تاکید کرد که موارد بروز بیماری وبا در کشور به شدت فروکش کرده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده جهت کنترل موارد بروز وبا و همچنین درمان مبتلایان به این بیماری در کشور گفت: امسال اغلب موارد بروز این بیماری مربوط به خارج از کشور (عمدتا همسایگان شرقی و جنوب شرقی) بوده که اکثرا به صورت غیرقانونی وارد کشور شده‌اند. موارد ایرانی مبتلا به این بیماری هم بیشتر در مورد افرادی بوده که در تماس با مبتلایان خارجی بوده‌اند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد که مراقبت‌ها در مورد بیماری وبا تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: خوشبختانه هیچ مورد جدیدی از فوت به دلیل این بیماری نداشته‌ایم و موارد فوت همچنان همان 6 مورد اولیه است.

گویا با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات و امکانات مناسب در مبادی مرزی رسمی شرق کشور جهت ارایه خدمات تشخیصی، درمان و بستری، ادامه داد: موارد خفیف این بیماری میان مسافرین ورودی و خروجی پس از غربالگری در همان محل تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت بر لزوم رعایت نکات بهداشت فردی و ضدعفونی میوه‌جات و سبزیجات قبل از مصرف تاکید کرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.74395s, 18q