روز جهانی جذام در نقاط مختلف برگزار شد

۱۳۸۵/۱۱/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 865
روز جهانی جذام در نقاط مختلف برگزار شد

اين در حالی است که مناطقی از جهان که همچنان با مبتلايان به بيماری جذام روبرو هستند نيز روز جهانی جذام (يکشنبه،28 ژانويه) را برگزار کرده اند.

سازمان بهداشت جهانی می گويد در حال حاضر 200 هزار بيمار جذامی در سراسر جهان به ثبت رسيده اند و آمار موارد گزارش شده در سال های اخير به شدت کاهش يافته و اين بيماری در بسياری مناطق تقريبا محو شده است.

اين بيماری اکنون قابل درمان است و پيشرفت دارو و درمان به ويژه در چهار سال گذشته به اين معنا بوده است که هر ساله شمار مبتلايان به اين بيماری حدود بيست درصد کاهش می يابد.

داروهايی که در دهه هشتاد ميلادی به بازار آمد اين امکان را فراهم کرد تا در صورتی که جذام زود تشخيص داده شود، کاملا قابل درمان باشد.

جذام در طول تاريخ بيماری تلقی شده که باعث تغيير شکل ظاهری فرد بيمار می شود. اما با گذشت زمان اين نگرش همچنان به قوت خود باقی است و باعث می شود بيماران منزوی شوند.

جين وار، گزارشگر بی بی سی در مراسم مانيل، می گويد تعدادی از شرکت کنندگان در اين گردهمايی تلاش دارند اين نگرش را تغيير دهند. چهل تن از افرادی که در گذشته به جذام مبتلا بوده اند و درمان شده اند در مانيل گرد آمده اند تا با امضای يک دادخواست خواستار پايان تبعيض عليه مبتلايان به جذام شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.5292s, 20q