استرس و اختلالات خواب عامل بروز آلوپسی

۱۳۹۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۶ - کد خبر: 87306

سلامت نیوز : یک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: دلایل عصبی، استرس، بی‌خوابی و کم خوابی عامل اصلی بروز آلوپسی یا ریزش موی منطقه‌ای در افراد است.

دکتر خلیل صداقت پیشه در گفت‌وگو با (ایسنا)، گفت: آلوپسی به ریزش قسمتی یا تمامی موهای در نقطه‌ای از بدن اطلاق می‌شود و شایع‌ترین نوع آن ریزش موهای سر بوده ولی در قسمت‌های مختلف بدن نیز می‌تواند ایجاد شود.

وی ادامه داد: عامل اصلی ابتلا به آلوپسی یا ریزش مو، دلایل عصبی، استرس، بی‌خوابی و کم خوابی است و بروز آن به صورت ناگهانی اتفاق می‌افتد.

صداقت پیشه با اشاره به این که شمار زیادی از بزرگسالان و جوانان به میزان قابل توجهی علائمی شبیه به نازک شدن تارهای مو یا ریزش موی کامل را در منطقه رستنگاه مو در بالای پیشانی و یا بالای سر تجربه می‌کنند، گفت: آلوپسی در پسر بچه‌ها و در زنان مسن بیش از سایر گروه‌ها مشاهده می‌شود.

وی در رابطه با نشانه‌های این بیماری عنوان کرد: از جمله تفاوت‌های آلوپسی و سایر عارضه‌های مشابه این است که پوست منطقه‌ای که دچار ریزش شده کاملا سالم است.

صداقت پیشه در رابطه با درمان این بیماری گفت: این عارضه با تجویز داروهای محرک، آمپول‌های کورتون‌دار و گروه‌هایی از داروی‌های موضعی درمان خواهند شد.

وی تشریح کرد: رایج ترین روش درمان، تزریق کورتیزون به قسمت‌های بدون موی پوست است. تزریق باید توسط یک متخصص پوست که از یک سوزن ریز استفاده می‌کند و به صورت ماهی یک‌بار در پوست و اطراف ناحیه بدون مو انجام شود. در این درمان از زیاد شدن ناحیه‌های توخالی جلوگیری می‌کند و اثرات جانبی کمی حاصل می‌شود.

این متخصص زیبایی با بیان این که این عارضه کاملا برگشت پذیر است، اظهار کرد: تمامی افرادی که به این بیماری دچار می‌شوند، مدت کمی پس از شروع درمان، بهبود پیدا می‌کنند و حتی در بسیاری از افراد نیز حتی بدون اقدام به درمان شاهد رویش مجدد موی مناطق آسیب دیده هستند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.13341s, 19q