با فعاليت همه جانبه تاكنون كشور را از خطر بيماري آنفلوانزاي پرندگان حفظ كرده‌ايم

۱۳۸۵/۱۱/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 888
با فعاليت همه جانبه تاكنون كشور را از خطر بيماري آنفلوانزاي پرندگان حفظ كرده‌ايم
به گزارش سلامت نیوز به نفل از فارس كامران باقري لنكراني افزود: پايگاههاي ديده وري آنفلوانزاي پرندگان و خانه هاي بهداشت با همكاري سازمان دامپزشكي، سازمان حفاظت محيط زيست و وزارت كشور هر اقدامي را كه براي كنترل و جلوگيري از ورود بيماري آنفلوانزاي پرندگان مي‌شده انجام داده‌اند و با فعاليت گسترده در اين زمينه تاكنون گزارش تائيد شده‌اي از اين بيماري در كشور نداشته ايم.
وي اضافه كرد: پايگاههاي ديده وري همه موارد مرگ و مير پرندگان و طيور را رصد مي‌كنند و هر مورد مشكوك بلافاصله آزمايش مي‌شود.
وزير بهداشت گفت: با وجود اين اقدامات گسترده و موفقيت ايران در حفاظت كشور از اين بيماري، نمي‌توان گفت كه كشور ما در معرض خطر اين بيماري قرار ندارد زيرا از مجموع 10 كشوري كه اين بيماري در آنها ديده شده است سه كشور، همسايه ديوار به ديوار ايران است و در برخي از همسايگان ما اين بيماري در پرندگان صنعتي و بومي ديده شده است.
باقري لنكراني افزود: تاكنون اقدامات انجام شده، كشور ما را در برابر اين بيماري حفظ كرده است ولي بايد اين فعاليتها را با پيگيري و جديت بيشتري ادامه دهيم.
وي گفت: همكاري با كشورهاي همسايه براي كنترل اين بيماري ادامه دارد و حتي يكي، دو ماه پيش جلسه‌اي با دعوت از نمايندگان كشورهاي همسايه در مورد آنفلوانزاي پرندگان در اروميه داشتيم كه در آنجا نيز الگوي موفق ايران در كنترل اين بيماري كه قبلا توسط سازمانهاي بين المللي مطرح شده بود، معرفي شد.
وزير بهداشت اضافه كرد: تاكنون هر اقدامي كه براي كنترل اين بيماري مي شده انجام داده‌ايم و حتي آمادگي لازم از نظر تامين فرآورده هاي دارويي و تجهيزات لازم براي مقابله با اين بيماري در كشور فراهم شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.18914s, 18q