تمرينات ذهني، نقش موثري در کسب مهارت هاي حرکتي دارد

۱۳۸۵/۱۱/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 894
تمرينات ذهني، نقش موثري در کسب مهارت هاي حرکتي دارد

دکترعليرضا نيک طبع متخصص ارتوپدي که مطالعه اي در زمينه تاثير تمرينات ذهني، فيزيکي و ذهني- فيزيکي و مقايسه آنها بر روي تعادل ايستاده انجام داده است در اين باره به ايسنا گفت: اين مطالعه به منظور ارزيابي تمرينات ذهني، فيزيکي و ذهني- فيزيکي توامان بر کسب مهارت هاي حرکتي انجام شده است.

وي با اشاره به اينکه 60 بيمار در چهار گروه کنترل، گروه تمرين ذهني، گروه تمرين فيزيکي و گروه تمرين ذهني- فيزيکي تقسيم شدند، ادامه داد: گروه ذهني، تمرين تعادل را روي صفحه تعادل تصور مي کردند و گروه فيزيکي اين کار را به طور عملي انجام مي دادند و در گروه ذهني- فيزيکي هر دو را انجام مي دادند.

دکتر نيک طبع با بيان اين که زمان حفظ تعادل در تمام اين افراد در ابتدا و انتهاي دوره تمرين ارزيابي مي شد، افزود: نتايج نشان داد؛ ضمن آنکه تمام گروه هاي تمرين در مقايسه با گروه کنترل از تعادل بيشتر برخوردار بودند، اختلاف پيشرفت در گروه ذهني- فيزيکي بيش از سايرين بود.

وي در پايان در خصوص نتايج اين تحقيق اظهار داشت: به اين ترتيب تمام تمرينات باعث بهبود تعادل مي شود. ضمن آنکه تمرينات ذهني به همراه تمرينات فيزيکي نتيجه مثبت تري را در پي دارد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.49237s, 18q