در طول هفته نبايد بيشتر از يک کيلوگرم وزن کم کرد

۱۳۸۵/۱۱/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 895
در طول هفته نبايد بيشتر از يک کيلوگرم وزن کم کرد

دکترمداح متخصص تغذيه و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي گيلان در گفت وگو با ايسنا گفت: کاهش وزن سريع با از دست دادن عناصر اوليه و مورد نياز بدن صورت مي گيرد که معمولا غير قابل برگشت است.

وي ادامه داد: دريافت کالري با هر منشائي مي تواند منجر به بروز چاقي شود در اين زمينه با کاهش حجم غذاي مصرفي نمي توان چاقي را درمان کرد بلکه در درمان چاقي بايد از ميزان کالري دريافتي کاسته شود.

دکتر مداح خاطرنشان کرد: اکثر مردم براي گرفتن رژيم غذايي از حجم نان و برنج خود مي کاهند در صورتيکه در ‌٩٠ درصد کساني که به اضافه وزن مبتلا هستند، مصرف نان و برنج عامل اصلي چاقي نيست در اين رابطه مثلا ميزان کالري زيتون ‌٤ تا ‌٥ برابر ميزان برنج در واحد وزن است.

وي ادامه داد: لبنيات، سبزيجات و ميوه ها در همه رژيم هاي غذايي بايد ثابت باشد در اين راستا با توجه به شرايط سني، وزني و فعاليت بدني شخص و با توجه به نظر پزشک بايد از ميزان کالري دريافتي گوشت، نان، غلات و حبوبات کاسته شود.

دکتر مداح تاکيد کرد: با کاهش ‌٥٠٠ کيلو کالري در طول روز (کمتر از نياز روزانه) مي توان در طول هفته ‌٥/٠ کيلوگرم وزن کم کرد .همچنين با کاهش ‌١٠٠٠ کيلو کالري در طول روز کمتر از نياز روزانه مي توان يک کيلوگرم وزن در هفته کم کرد که اين کاهش وزن با توجه به وزن اوليه شخص و شدت چاقي متفاوت است.

 

نظر خود را بنویسید
#4648 کیمیا، 1392/09/26 11:04
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
کیمیا
عالی بود مرسی
5.49486s, 21q