درمان بیماری‌ها با رژیم غذائی

۱۳۹۲/۰۹/۲۶ - ۱۵:۳۷ - کد خبر: 89582
درمان بیماری‌ها با رژیم غذائی
آيا مي توان با استفاده از تغذيه درست و رژيم غذايي بيماري ها را درمان كرد ؟ اگر مي شود چه بيماريهايي ؟
بسياري از بيماريهادر اثر تغذيه نادرست و چاقي بوجود آيد و اين قدر اين مسئله بديهي است كه علم پزشكي چاقي را به عنوان مادر بيماريها مطرح مي نمايد . بسياري از بيماريهاي غير واگير كه امروزه جز معضلات علم پزشكي است نظير بيماري قند ( ديابت نوع 2 ) ، فشار خون ،بيماريهاي قلبي ، آرتروزها، مشكلات تنفسي ، نقرس ( افزايش اسيد اوريك خون ) و سرطان هاي خاص و .... در اثر تغذيه نادرست بوجود مي آيند كه بي تحركي هم منجر به تشديد اين معضلات خواهد شد . متاسفانه اين بيماريها با پديدار شدن فقط با تغذيه صحيح قابل كنترل هستند و ممكن است قابل درمان قطعي نباشد ولي بسياري از همين بيماريها با تحرك اصولي و تغذيه زير نظر متخصص هاي مربوطه قابل درمان قطعي نيز مي باشد و نكته بسيار مهم اين است كه بيمار به هيچ عنوان نبايد بدون مشورت پزشك دارويش را قطع نمايد .
2 - تغيير الگوي تغذيه مردم در چند دهه اخير چه تاثيرات مثبت يا منفي بر سلامت مردم داشته ؟
متاسفانه الگوي تغذيه مردم به سمت پر كالري تر شدن رفته است و تحرك كم ناشي از زندگي پر مشغله صنعتي و ماشيني امروزي نيز قضيه را بغرنج تر كرده است . به علاوه اين كالري افزايش يافته از طريق غذاهايي تامين مي شود كه ارزش تغذيه اي ندارند و بسياري از آنها نيز مختل كننده سلامت نيز مي باشند . كه از جمله مي توان به انواع غذاهاي آماده (fast food) ، نوشابه هاي گاز دار و بدون گاز حاوي قند فراوان ، تنقلات بدون ارزش نظير چيپس ها و پفك ها و ... اشاره نمود كه اينها همگي منجر به فاجعه در سيستم سلامت جامعه خواهد شد .
در ارتباط با تغذيه افراد در سن بلوغ توضيح دهيد ( هم دختران وهم پسران )
امروزه در تغذيه سنين بلوغ توجه ويژه به تنوع غذايي و استفاده از غذاهاي با حداقل آسيب زايي ، تنوع غذا منجر مي شود كه شخص در سن بلوغ تمام مواد لازم براي رشد را دريافت نمايد و استفاده از غذاهاي سالم به جاي تنقلات نامرغوب نيز منجر مي شود تا از بسياري از آسيب ها در سنين بعدي جلوگيري شود زيرا كه امروزه ثابت شده است كه بسياري از بيماريهايي كه در سنين بالا پديد مي آيند ( ديابت نوع 2 ، بيماري هاي قلبي ، فشار خون ، پوكي استخوان و ... ) ريشه در تغذيه سنين پايين تر دارند .
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.711s, 18q