طبق آخرين مطالعات و تحقيقات سندروم رت(SYNDROME RETT) كه يكي از اختلالات نادر در طيف بيماري اوتيسم است، در موش ها قابل برگشت و درمان پذير است.

بيماري اوتيسم در موش ها برگشت پذير و قابل درمان است
به گزارش سلامت نيوز و به نقل از پايگاه خبري هلث نيوز، مطالعات مربوط به اين بيماري سندروم رت (SYNDROME RETT) بر روي موش ها در صورت نتيجه بخش بودن بيشتر، بر روي انسان نيز ممكن است اثر بخش باشد.
بنابر اين گزارش، سندروم رت كه تاكنون 10 هزار دختر را مورد حمله قرارداده، بوسيله جهشي در ژن هاي X-LINK به نام MECP2 ايجاد مي شود و در نهايت باعث اختلال در صحبت، حركات عادي و استفاده از دست ها مي شود اما باعث هيچ كاهشي در نورون ها نمي شود.
اين گزارش حاكيست، اين بيماري با هر گونه شدتي كه باشد در موش ها بطور كامل قابل برگشت و درمان است و دانشمندان اميدوارند با يافتن رابطه اي موجود در اين بيماري ميان موش ها آنرا به طور موثر در مورد انسان ها نيز به كار گيرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

نظرات

  • بهنام ۲۰:۰۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۷
    0 0
    با سلام من یک دختر9 ساله دارم که سندروم رت است حدود 110 سانتی متر قد دارد و وزنش 14 کیلوگرم است دکتر بهمون گفت که عمرش بین 20 تا 30 سال خواهد بود می خواهم در این مورد بیشتر بدانم و دلیلش را هم بدانم و رشد و بهبودی این فرزندم در آینده به چه شکلی خواهد بود در ضمن در حال حاضر خیلی خوب راه می رود و قادر به ادای هیچ کلمه معنی داری نمی باشد در اینترنت به اون صورت چیزی دستگیرم نشد لطفا در صورت امکان مرا راهنمایی کنید با تشکر فراوان