دیدار رئیس نظام پزشکی با جراح پیشکسوت ارامنه

۱۳۹۲/۱۰/۱۵ - ۱۶:۰۷ - کد خبر: 103292
دیدار رئیس نظام پزشکی با جراح پیشکسوت ارامنه

سلامت نیوز : دکتر علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران به دیدار دکتر دوا پطروسلی خاچاطوریانس از پزشکان جراح پیشکسوت ارامنه و همسر وی خانم اِما نارينيان رفت و سال نو میلادی و میلاد حضرت مسیح را به ایشان تبریک گفت.

به گزارش سلامت نیوز ؛ این دیدار در منزل دکتر خاچاطوریانس که 50 سال پیش مدرک تخصص جراحی عمومي را دریافت کرده است، برگزار شد و ايشان به ذکر خاطرات حضورش در سالهای قبل از انقلاب در آبادان پرداخت که با وجود پزشکان هندی مسئولیت درمان این شهر را بر عهده داشته است.

وی همچنين با اشاره به حضور در جبهه طي سالهای 61 تا 65 از دلاوری‌های رزمندگان جامعه پزشکی ياد کرد وي همچنين اظهار داشت كه علي رغم موقعيت هاي فراوان هيچگاه از کشور خارج نشده و دليل آن را نيز علاقه خویش به میهن عنوان نمود.

اين جراح پيشكسوت با ابراز احساسات فراوان از حضور رئیس کل سازمان نظام پزشكي سپاسگزاری کرد و به ذکر خاطراتی از سالهای طبابت خویش پرداخت و گفت: به رغم اینکه فرصت استخدام در دانشگاه برایم پیش آمد ولی هرگز آن را نپذیرفتم.

خاچاطوریان با یاد آوري از اساتید بزرگ آن زمان جامعه‌ پزشکی اظهار داشت كه اکثر بیمارانم را رایگان درمان کردم و امروز مطمئنم که خداوند مزد آن زحمات را خواهد داد.

همسر دکتر خاچاطوریان خانم اما نارینیان که تحصیلات پرستاری خودش را در انگلیس گذرانده و مترون دکتر محمد قریب بوده است نیز به ذکر خاطرات خویش از استاد دکتر محمد قریب پرداخت.

وی با اشاره شخصیت و ويژگيهاي دکتر قریب، از درسها و کمکهای بزرگی که این استاد گرانقدر به وی کرده است یاد و ابراز داشت كه: دیگر مثل دکتر قریب نخواهد آمد ايشان به ذكر خاطره اي پرداختند كه دچار ديفتري شده و نزد دكتر قريب رفته بودند و استاد نه تنها به همراهي وي تا داروخانه كه تزريق آمپول را نيز خودشان انجام داده بودند.

دکتر زالی ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند این زوج محترم آنها را موجب افتخار و مباهات جامعه پزشکی دانسته و برایشان سال پر برکتي را آرزو کرد.

در پایان این دیدار لوح سپاسی از طرف رئیس کل سازمان نظام پزشکی به این خانواده تقدیم شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.02628s, 19q