یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷
کد خبر: 106805

سلامت نیوز : مطالعات نشان می‌دهد اشعه تلفن همراه خطر تومور مغزی را در کودکان افزایش می‌دهد. این مطالعه تکان دهنده تأثیر اشعه تلفن همراه را در کودکان و نوجوانان نیوزیلندی، مورد بررسی قرار داده است.هدف اصلی تحقیق دانشمندان نیوزیلندی بررسی اثرات اشعه‌های تلفن همراه روی مغز کودکان و نوجوانان است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ؛ نتیجه این پژوهش‌ها به دلیل اثر اشعه‌های تلفن همراه در مغز کودکان و نوجوانان تعجب آور بود.نزدیک به 3هزار کودک - در سال-  در ایالات متحده با تومور مغزی تشخیص داده شدند. این در حالی است که تومور مغزی یک چهارم از سرطان‌های دوران کودکی را تشکیل می‌دهد.

مطالعات نشان داد اگر کودکان استفاده از تلفن همراه را ادامه دهند،بسیاری از آنان در معرض خطر ابتلا به تومور مغزی در اواسط دوران نوجوانی خواهند بود.
نگرانی‌ها درباره استفاده از تلفن همراه به عنوان زنگ هشدار برای قریب به اکثر دانش‌آموزانی بود که در این مطالعه شرکت کردند، زیرا نزدیک به 90 درصد دانش‌آموزان نیوزیلندی از تلفن همراه استفاده می‌کنند.

همان‌طور که دو سوم از کودکان در این مطالعه از تلفن همراه استفاده می‌کردند محققان هشدار دادند قرار دادن تلفن همراه در کنار تختخواب، نزدیک در اتاق خواب یا زیر بالش خطرناک است.

تحقیقات دیگر روی نوجوانان انگلستان، مجارستان، اسپانیا، سوئد و استرالیا در کمتر از یک دهه نشان داد استفاده از تلفن همراه توسط نوجوانان از یک سوم به حدود صد درصد افزایش یافته است.

تمامی کاربران تلفن همراه نیاز به دقت و توجه کامل در استفاده از این وسیله دارند. با این حال درباره استفاده کودکان از تلفن همراه نگرانی‌های خاصی وجود دارد.
بر اساس این مطالعه کودکان بنا به دلایل زیر نسبت به اثرات امواج تلفن همراه از حساسیت بیشتری برخوردار هستند.

- مغز کوچک
- جمجمه نازک‌تر
- افزایش رسانایی بافت قلب

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha