با توجه به آغاز ثبت نام اینترنتی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی، ممکن است افراد کلاهبردار با راه اندازی سایت هایی جعلی اطلاعات حساس و مهم بانکی هموطنان را به سرقت برده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی قربانیان کنند

سلامت نیوز: رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درمورد سرقت اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه هشدار داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، سرهنگ علی نیك نفس با اعلام این خبر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام اینترنتی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی، ممکن است افراد کلاهبردار با راه اندازی سایت هایی جعلی اطلاعات حساس و مهم بانکی هموطنان را به سرقت برده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت های غیر مجاز از حساب های بانکی قربانیان کنند.پلیس فتا سعی دارد با اطلاع رسانی به موقع و مناسب شاهد به حداقل رسیدن این گونه جرائم باشد و افراد کلاه بردار را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ثبت نام از سرپرستان متقاضی دریافت یارانه نقدی از تاریخ بیستم فروردین و به طور همزمان در سراسر کشور و تنها از طریق سایت اینترنتی www.refahi.ir انجام خواهد شد.

رییس مركز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا افزود:یکی از رایج ترین روش های کلاهبرداری این حوزه فیشینگ است که با راه اندازی سایت های جعلی با آدرسی مشابه به آدرس سایت اصلی همراه است. پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از افراد متقاضی دریافت یارانه می خواد آدرس سایت را در آدرس بار تایپ کنند و از رفتن به دیگر سایت هایی که با عنوان های مختلف اقدام به ثبت نام می کنند خودداری کرده و موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

سرهنگ نیك نفس به کاربران توصیه کرد: از کپی کردن و رفتن به لینک هایی که در سایت های مختلف ارائه شده خودداری کرده و آدرس سایت مورد نظر را خودشان وارد کنند.بهترین و مطمئن ترین منبع اطلاع رسانی رسانه های رسمی کشور هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha