سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی از ثبت‌نام ۷۷۹ هزار خانوار (دو میلیون و ۶۰ هزار نفر ) در سایت بیمه سلامت خبر داد.

سلامت نیوز: سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی از ثبت‌نام ۷۷۹ هزار خانوار (دو میلیون و ۶۰ هزار نفر ) در سایت بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی میر‌شاه ولد در خصوص آخرین آمار تعداد افراد ثبت‌نام شده در سایت بیمه سلامت، اظهار داشت: تا ساعت هشت صبح امروز (دوشنبه 8 اردیبهشت) حدود دو میلیون و 60 هزار نفر در سایت بیمه سلامت ثبت‌نام کرده‌اند که این تعداد در قالب 779 هزار خانوار است، ضمن اینکه بین ساعات 9 تا 11 صبح، تعداد ثبت‌نام با جهش خاصی روبرو است.

مدیر‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بیمه سلامت ایران درباره هزینه ثبت‌نام بیمه سلامت همگانی نیز عنوان کرد: ثبت‌نام در سامانه به صورت کاملاً رایگان است، البته توصیه ما به افرادی که اینترنت شخصی در منزل ندارند، این است که حتماً به مراکز IT دارای مجوز یا دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند، البته وزارت کشور تعرفه کارمزد 2 هزار تومانی برای ثبت‌نام هر خانوار مشخص کرده است که این هزینه ارتباطی با حق ثبت‌نام ندارد.

وی افزود: فرد پس از ورود به سامانه اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی، جنسیت، تاریخ تولد، ‌وضعیت تاهل، موقعیت جغرافیایی استان یا شهر محل اقامت خود را ثبت می‌کند، پس از آن پنجره‌ای باز می‌شود که فهرست دفاتر پیشخوان دولت و یا نمایندگی‌های سازمان بیمه سلامت در آن قرار دارد. بر این اساس فرد می‌تواند نزدیک‌ترین دفتر پیشخوان دولت را انتخاب کند و با ثبت شماره تلفن همراه و ثابت، ثبت‌نام اولیه‌اش تکمیل می‌شود.

میرشاه ولد تأکید کرد: سرپرستان خانوار می‌توانند افراد تحت تکفل خود را نیز در همان مرحله اول ثبت‌نام کنند.

سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی با بیان اینکه با کانون دفاتر پیشخوان دولت برای ثبت‌نام بیمه سلامت همگانی هماهنگی‌های لازم را انجام داده‌ایم، گفت: 7 هزار دفتر پیشخوان دولت در سراسر کشور آماده ثبت‌نام از مردم هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به محض ثبت‌نام مراحل استعلام اطلاعات آغاز می‌شود و پیش‌بینی ما این است که بتوانیم اطلاعات وارد شده را ظرف یک ماه بررسی کنیم. پس از آن برای متقاضیان پیامکی ارسال می‌شود که می‌توانند بر اساس آن برای دریافت دفترچه‌های خود به مراکز پیشخوان دولت طرف قرارداد مراجعه کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha