10 نکته برای توفیق زنان در پذیرش نقش همسر

۱۳۸۷/۰۵/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 11556
10 نکته برای توفیق زنان در پذیرش نقش همسر
1- از خودتان مراقبت کنید: این حقیقت را درک کنید که بهترین چیزهایی که  برای همسرتان می توانید انجام دهید  برای خود شما نیز خوب است، مثل خوردن غذاهای سالم، آراستن و تیمار کردن از  خود و انجام مرتب حرکات ورزشی. با این کار شما احساس بهتری خواهید داشت و بعلاوه همسری با توانایی قابل توجه و جذاب برای همسرتان باقی خواهید ماند(بدون در نظر گرفتن سن تان)
2- تشکر از همسرتان را فراموش نکنید: زمانی که محققان از مردان در مورد خواسته آنها از همسرانشان سوال می کنند اغلب آنها قدردانی کردن همسرانشان را در ابتدای خواسته هایشان بیان می کنند. هر کس دوست دارد که مورد قدردانی واقع شود . پس کارهایی که همسرتان برای شما ، فرزندان  و کلا زندگی انجام می دهد را به خاطر داشته باشید  و از او تشکر کنید. با این کار شما لبخند ی بس عمیق روی صورت همسرتان نقش می زنید و قلب او را راضی و شاد می کنید.
3- روابط عاشقانه خود را حفظ کنید: آخرین باری که برای همسرتان یک میان پرده رومانتیک  خلق کردید را به خاطر آورید. اگر نمی توانید به خاطر آورید ، پس الان بهترین موقع است. بی دریغ محبت کنید، با نوشتن یادداشت های عاشقانه ، ترتیب یک قرار بیرون از منزل و یا یک نزدیکی گرم و صمیمانه. این که جذابیت او برای شما همچنان ماندگار است را برای او یادآوری کنید.
4- به او اجازه بدهید اوقاتی را در کنار دوستانش بگذراند: نیاز دارد که مدتی برای خودش باشد زمانی برای استراحت ، انجام فعالیت های مورد علاقه یا ارتباط با دوستان. اگر همسر شما به فوتبال علاقه دارد و بر عکس شما از آن منزجر هستید ، او را تحت فشار قرار ندهید تا از خواسته خود دست بکشد.                                            او را در تقویت ارتباط دوستانه اش با سایر مردان تشویق کنید. او از مصاحبت با دوستانش لذت خواهد برد. مطالعات نشان می دهد که افرادی که ارتباطشان را با دوستان حفظ کرده اند ، زندگی طولانی تر و سالم تری خواهند داشت.
5- همسر خود را در اولویت قرار دهید: انواع مشغله های کاری ، خانه و بچه کافی است تا پایه های اساسی زندگی به دست فراموشی سپرده شود  و این هنر شماست که در کشاکش این مسائل زمانی را برای تقویت این پایه های اساسی ترتیب دهید. به کار همسرتان و علائق او ، ابراز علاقه کنید و نشان دهید که او در همه حال برای شما مهم است.
6- سعی نکنید او را عوض کنید: آیا شما اجتماعی و همسرتان خجالتی است؟ آیا شما منظم و او شلخته است؟ متخصصان رفتار مدعی هستند که شما نمی توانید دیگران را عوض کنید. شما تنها می توانید خودتان و شیوه عکس العمل تان را عوض کنید.  پس به جای نق زدن به همسرتان ، راه دیگری پیدا کنید. خود را سرگرم چیزهای دیگر کنید و یا براحتی از کنار این مسائل بگذرید و حساسیت نشان ندهید. اما فراموش نکنید که به محض دیدن یک رفتار صحیح از او و یا تغییر و اصلاح رفتارش ، از او تشکر کنید. مثلا به خاطر مرتب کردن وسایل شخصی اش. عمدتا تقویت نقاط مثبت کارسازتر از نق زدن است.
7- از او نخواهید که خواسته های شما را حدس بزند: اینکه فکر کنید همسرتان بخاطر اینکه مدتی با شما بوده بنابراین تمام خواسته ها آرزوهای شما را می داند صحیح نیست. همه ما انسانها توده ای از خواسته ها و آرزوهای منحصر به فرد داریم . تعجب نکنید اگر همسرتان فکر کند خواسته شما ، مطابق خواسته های اوست. اگر چیز خاصی می خواهید که می دانید او نمی تواند حدس بزند به او بگو یید. نه این که مثل یک راز در سینه حفظ کنید وبعد به خاطر برآورده نشدنش حسرت بخورید.
8- به توسعه روابط د وستانه خود ورای زندگی زناشویی توجه کنید: بعد از ازدواج فراموش کردن روابط  با دوستان پرداختن به همسر امری آسان به نظرمی رسد. اما فراموش نکنید که یک نفر به تنهایی _ مثل همسرتان_نمی تواند تمام نیاز های شما را برآورده کند. بنابر این غیر منطقی است که انتظار داشته باشید همسرتان هم یک عاشق واله، هم یک همراه و هم یک دوست دختر فوق العاده باشد. بنابراین بهتر است روابط خود را با دوستانتان بعد از ازدواج حفظ کنید. این امر سبب می شود که شما احساس خوشایند تری داشته باشید. و همچنین انرژی لازم برای ارتباط با همسرتان را بدست آورید..
9- اجازه دهید همسرتان از وقت استراحت خود مطابق میلش استفاده کند: همسرتان هم درست مثل شما نیاز به زمانی برای استراحت و تجدید قوا دارد  و در عین حال هرکس به شیوه ای تمایل دارد از این ساعات استفاده کند. مثلاممکن است شما با یک نوشیدنی خنک و یا یک گفتگوی صمیمی به آرامش و تجدید قوا دست یابید و همسرتان با چند لحظه سکوت و تنهایی یا خواندن روزنامه یا تماشای تلویزیون.بنابراین نیازها و تفاوت را درنظر داشته باشید و بپذیرید. سعی نکنید برای زمان استراحت همسرتان برنامه ای فوق العاده مثل خرید و ...تدارک ببینید.
10 – به همسرتان ایمان داشته باشید و ایمان خود را نشان دهید: مردان خیلی لاف و گزافه می گویند اما مطمئن باشید که بعضی مواقع درست مثل شما به خاطر نداشتن اعتماد به نفس یا احساس شکست در زندگی با خود منازعه می کنند و به خاطر اینکه دنیای پیرامون خود را درست مثل یک حریف می پندارند بعضی مواقع خود را در موقعیت شکست می بینند. بنابراین  زمانی که همسرتان خسته از کار به خانه می آید نیاز دارد بداند که برای همسرش فوق العاده ارزشمند است و همسرش به او و توانایی اش ایمان دارد .
(به خصوص زمانی که خود این باور را از دست داده است.)
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.08203s, 18q