داروي ايراني ايدز سال آينده مورد استفاده 3 هزار بيمار قرار مي‌گيرد

۱۳۸۵/۱۲/۰۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1200
داروي ايراني ايدز سال آينده مورد استفاده 3 هزار بيمار قرار مي‌گيرد
به گزارش سلامت نيوزمحمد فرهادي‌ در گفت‌و‌گو بافارس‌ افزود: ‌داروي IMOD با تقويت سيستم ايمني بدن موجب بهبود كيفيت زندگي بيماران مبتلا به ويروس ايدز مي‌شود كه پس از دو سال ارزيابي از وزارت بهداشت مجوز گرفته است و قرار است سال آينده در چند مركز درمان ايدز مورد استفاده سه هزار بيمار HIV‌ ايدز در كشور قرار گيرد.
وي ادامه داد: براي كاربردي شدن اين دارو در سيستم خدمات بهداشتي ـ درماني نيازمند پروتكل درمان با IMOD هستيم كه اين پروتكل اكنون در وزارت بهداشت مراحل نهايي تدوين را مي‌گذراند و به زودي به مراكز درماني ابلاغ مي‌شود.
به گفته فرهادي داروي ايمود براي بيماراني كاربرد دارد كه دچار ضعف سيستم ايمني بدن هستند و با مصرف اين دارو براي مدتي سيستم ايمني بدن آن‌ها تقويت مي شود و مي‌توانند زندگي با كيفيت تري داشته باشند اما مصرف اين دارو بر اساس تشخيص پزشك و با توجه به پروتكل ابلاغي ممكن است به تنهايي يا در كنار ساير داروهاي ضد ويروس باشد.
وزير اسبق بهداشت اضافه كرد:‌ داروي IMOD اكنون مراحل ثبت اختراعات و نوآوري‌ها را در اروپا به عنوان يك PATENT جديد طي مي‌كند و پس از آن هر كشوري مي‌تواند بر اساس سيستم دارويي خود اين دارو را مورد استفاده قرار دهد.
وي گفت: در زمان حاضر چند كشور مختلف متقاضي اين دارو هستند و خريد اين دارو از ايران در مجموع نيازمند تأييد آن توسط سازمان غذا و داروي آمريكا يا اروپا نيست و هر كشوري بر اساس سيستم دارويي و قوانين خود مي‌تواند متقاضي اين دارو باشد و از آن استفاده كند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.40056s, 18q