انسولين مخلوط در كشور به توليد انبوه رسيد

۱۳۸۷/۰۶/۲۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12459
انسولين مخلوط در كشور به توليد انبوه رسيد
دكتر غلامحسين فرزندي مديرعامل شركت داروسازي اكسير- شركت توليد كننده لانسولين 30/70 - با اعلام اين خبر افزود: اين نوع انسولين براي بيماران ديابتي تيپ يك و دو كاربرد دارد كه به صورت تركيب 70 درصد انسولين NPH (انسولين طولاني اثر) و 30 درصد انسولين ركولار (انسولين با سرعت اثر بالا) توليد شده است.

وي با اشاره به اين كه هم اينك در ايران حدود سه ميليون بيمار ديابتي تيپ يك و دو وجود دارد و نرخ رشد سالانه بيماران ديابتي در ايران حدود 20 درصد است، اظهار داشت: با توجه به رشد شتابان بيماري ديابت در كشور، نياز روز افزون به انسولين براي اقشار مختلف با سطوح اجتماعي و اقتصادي احساس مي‌شد كه توليد لانسولين 30/70 با هدف پاسخ به اين نياز در ايران صورت پذيرفت.

دكتر فرزندي گفت: اين انسولين از نظر كيفيت توليد، مشابه نمونه خارجي آن است كه با احتساب مزيت‌هايي مانند در دسترس بودن و پوشش بيمه‌اي آن گزينه مناسبي براي بيماران به شمار مي‌رود.

وي ادامه داد: اين فرآورده دارويي در راستاي نام گذاري سال 87 به نام سال نوآوري و شكوفايي و به همت متخصصان داخلي در واحد تحقيق و توسعه شركت داروسازي اكسير به توليد رسيده است.

مديرعامل شركت داروسازي اكسير از توليد قلم‌هاي آماده تزريق انسولين به عنوان ديگر برنامه‌هاي اين شركت نام برد كه به زودي در كشور به توليد انبوه مي‌رسد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سمانه
درموردتولیدنشدنش یا توزیع نشدنش در مشهد از مسولین پیگیری کنید
3.81231s, 19q