شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۳
کد خبر: 125696

رئیس انجمن آتروسکلروز ایران، به استفاده از روش "تاوی" برای درمان بیماری دریچه آئورت اشاره کرد و افزود: در این روش عمدتا بدون عمل جراحی و استفاده از شریان پا و کشاله ران، دریچه ای را به نوع خاصی از طریق رگ وارد محل دریچه آئورت کرده و آن را نصب می کنیم.

سلامت نیوز :رئیس انجمن آتروسکلروز ایران، به استفاده از روش "تاوی" برای درمان بیماری دریچه آئورت اشاره کرد و افزود: در این روش عمدتا بدون عمل جراحی و استفاده از شریان پا و کشاله ران، دریچه ای را به نوع خاصی از طریق رگ وارد محل دریچه آئورت کرده و آن را نصب می کنیم.
دکتر مسعود قاسمی در حاشیه برگزاری سمپوزیوم آخرین دستاوردهای بیماری دریچه آئورت و دریچه های قلب، گفت: در این سمپوزیوم یک روزه آخرین دستاوردهای بیماری دریچه آئورت و دریچه های قلب بر اساس تجارب پزشکان و فناوری بسیار پیشرفته مورد بررسی قرار گرفت. همچنین با استفاده از آخرین فناوری ساخت تجهیزات پزشکی و نتیجه آن در داخل قلب در بیماران دچار نارسایی قلب پیشرفته به ویژه تا زمانی که در لیست انتظار پیوند قلب است فرصت ایده ال است که الگوهای درمان کاملا مدرن و جدید معرفی و مورد مقایسه با الگوهای قدیمی قرار گیرد.
وی افزود: این سمپوزیوم فرصت مناسبی بود که ضمن بررسی گایدلاین های مربوط به بیماری های دریچه آئورت و نارسایی قلب ضمن مشورت با خبره ترین دست اندرکاران درمان در دو بیماری بسیار مهم در زمینه قلب و عروق یعنی دریچه آئورت و نارسایی قلب، مشورت و تبادل نظر شود.
قاسمی ادامه داد: با توجه به پیشرفتی که در ابعاد مختلف درمان بیماریهای قلب و عروق از جمله بیماریهایی قلبی که با جراحی درمان می شوند، ضرورت پیدا شد که سمینار یکروزه ای با دو عنوان خیلی پیشرفته و اختصاصی که بیماریهای دریچه آئورت و نارسایی قلب، با حضور دو تن از اساتید برجسته جهانی، پروفسور یاکوب و دکتر خاقانی، در هتل هما برگزار کنیم.
این متخصص قلب و عروق افزود: عنوان اول این برنامه به بیماری دریچه آئورت اختصاص داشت که فقط نقش جراحی نبود که مورد بحث قرار گرفت. بلکه روشهای مختلف جراحی قلب، چه استفاده از دریچه های مصنوعی و دریچه های بیولوژیک و بالاخره استفاده از دریچه خود بیمار در موقعیت شریان ریوی برای دریچه آئورت مورد بحث قرار گرفت.
قاسمی به موضوع استفاده از روش "تاوی" برای درمان بیماری دریچه آئورت اشاره کرد و گفت: این روشی است که بدون جراحی، نصب دریچه انجام می شود که در این سمینار مورد بحث قرار گرفت و مقیاس های آن گفته شد.
وی ادامه داد: بحث دوم در این سمینار یک روزه، در مورد نارسایی قلب بود و روشهای درمانی آن، خیلی گسترده تر است. به خاطر اینکه هم شامل روشهای جراحی می شود و هم شامل استفاده از پیس میکرها و باطری ها و هم استفاده از وسایلی است که اجازه می دهند، فشار روی قلب برای مدتی کاهش پیدا کند و بیمار بتواند توانش را به دست بیاورد و یا اینکه پیوند قلب بشود. در کنار این قضیه، درمانهای مدرن دارویی است که به این مجموعه کمک می کند.
رئیس انجمن آترواسکلروز ایران در ارتباط با استفاده از روش "تاوی" برای درمان بیماری دریچه آئورت، گفت: در این روش که از سال 88 و تقریبا همزمان با دنیا، در کشورمان شروع شد، عمدتا بدون عمل جراحی و استفاده از شریان پا و کشاله ران، دریچه ای را به نوع خاصی از طریق رگ وارد محل دریچه آئورت کرده و آن را نصب می کنیم. این کار بدون باز کردن قفسه سینه انجام می شود. البته تعدادی از بیماران دچار عارضه دریچه آئورت کاندید روش "تاوی" هستند.
قاسمی در خصوص مشکلات استفاده از تجهیزات و دستگاههای جدید درمان بیماریهای قلب و عروق در کشور، اظهارداشت: در مورد استفاده از روش "تاوی"، خوشبختانه غیر از موضوع قیمت دریچه خیلی گران است، هیچ وقت مشکل تهیه دریجه آئورت نداشتیم.
وی ادامه داد: هزینه دریچه "تاوی" در حدود 100 میلیون تومان است. در جراحی قلب، اگر حمایتهای هزینه ای وزارت بهداشت، هزینه ها برای بیماران خیلی سنگین می شد. الان چندین سال است که وزارت بهداشت دریچه را با قیمت خاصی وارد می کنند و هزینه جراحی آن را بر عهده دارد. در غیر این صورت، هزینه آن بین 7 تا 8 برابر همین هزینه فعلی باشد.
سمپوزیوم یک روزه آخرین دستاورد های بیماری دریچه آئورت و قلب  با حضور Prof.Yacoub  از جراحان برجسته قلب در جهان ، پروفسور خاقانی و بیش از 100 فوق تخصص قلب و عروق برگزار برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =