سازمان ملل : نيمي از فلسطيني‌ها با گرسنگي مواجه هستند

۱۳۸۵/۱۲/۰۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1276
سازمان ملل : نيمي از فلسطيني‌ها با گرسنگي مواجه هستند

به گزارش سلامت نیوز ، ‪ ۴۶‬درصد فلسطيني‌هاي ساكن كرانه باختري و باريكه غزه قادر به تامين غذاي كافي براي خانواده خود نيستند.

اين سازمان با اشاره به آغاز محاصره مناطق فلسطيني از ماه مارس گذشته و با روي كار آمدن دولت حماس افزوده است اوضاع در غزه بدتر از كرانه باختري است و از هر پنج خانواده چهار خانواده مجبور به كاهش شديد مصرف مواد غذايي روزانه خود هستند كه اين موضوع موجب شيوع كم خوني و كمبود وزن بين آنان شده است.

" محمد فرج الغول " عضو مجلس قانونگذاري فلسطين نيز پيش از اين گفته بود:به علت تحريم‌ها و تشديد فشارها از طرف دولت آمريكا و رژيم صهيونيستي، ‪ ۷۰‬درصد مردم فلسطين زير خط فقر زندگي مي‌كنند.

وي افزوده است : اشغالگران اسراييلي با اعمال فشارهاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي و جلوگيري از رسيدن كمك‌هاي بشر دوستانه به سرزمين فلسطين عرصه را بر مردم ستمديده اين منطقه تنگ كرده‌اند.

محمد فرج ميزان خسارت وارد شده به ساكنان مناطق فلسطيني‌نشين را ميلياردها دلار ذكر كرده و گفته است : با از بين رفتن تاسيسات زيربنايي، نرخ بيكاري در فلسطين به مرز ‪ ۶۵‬درصد رسيده‌كه‌اين رقم بر اساس اعلام سازمان ملل بالاترين نرخ در سطح جهان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
8.29782s, 18q