تراشه‌هاي كامپيوتري به كمك پزشكان مي‌آيند

۱۳۸۵/۱۲/۱۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1417
تراشه‌هاي كامپيوتري به كمك پزشكان مي‌آيند

شركت هلندي فيليپس كه بزرگترين توليد‌كننده تجهيزات پزشكي در دنيا محسوب مي‌شود، عنوان كرده  اين ابزار داراي يك صفحه مانيتور قابل لمس و يك دوربين است كه استفاده‌هاي زيادي مي‌توان از آنها كرد. از جمله مصارف اين ابزار مي‌توان به كاهش خطاي تجويز دارو، ضبط علائم حياتي در بيمار، پر كردن جداول و نمودارهاي هر بيمار، تشخيص افراد بيمار از افراد سالم، نوشتن گزارش براي هر بيمار و تشخيص لزوم تزريق خون اشاره كرد كه همگي اين موارد مي‌توانند كمك شاياني به بهبود حال بيمار بكنند.
افراد حرفه‌اي در زمينه پزشكي مي‌توانند با استفاده از اين ابزار، اطلاعات پزشكي هر فرد را وارد كرده، يا از سوابق پزشكي افراد آگاه شوند. اين موضوع مي‌تواند كمك زيادي به آنها نموده تا بتوانند سريعتر به فرد مورد نظر كمك كنند.
اين ابزار قرار است سه ماهه چهارم سال 2007 وارد بازار شود و قيمت آن نيز اعلام نشده است. تا كنون يك رقيب براي اين دستگاه توليد شده كه آن نيز هفته گذشته به توليد انبوه رسيده است. نكته جالب اين است كه آن دستگاه نيز با مشاركت اينتل و شركت  آستين توليد شده و 2200 دلار به فروش مي‌رسد. مسئولان اينتل ابراز كرده‌اند كه هدف آنها كمك به افراد بيمار است و به همين دليل در هر دو پروژه شركت كرده‌اند!!

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
15.15224s, 19q