طرح جامع پنج ساله مبارزه با ايدز تدوين و از سال ‪ ۸۶‬در كشور اجرا مي‌شود

۱۳۸۵/۱۲/۱۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1442
طرح جامع پنج ساله مبارزه با ايدز تدوين و از سال ‪ ۸۶‬در كشور اجرا مي‌شود

به گزارش سلامت نیوز، دكتر "غلامرضا حيدري" روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا در آبادان افزود: علاوه بر اين طرح ،از محل بند "ط" تبصره ‪ ۱۴‬ماليات سيگار، اعتباراتي براي پيشگيري از بيماريهاي سرطان ، مبارزه با دخانيات و احداث مراكز بهداشتي و درماني در كشور هزينه خواهد شد.

وي با اشاره به‌مشكل عمده وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي اضافه كرد: مشكل عمده ما كمي سهم بخش بهداشت و درمان از درآمد ناخالص ملي است.

او ادامه داد : مراكز بهداشتي و درماني كشور با توجه به قدمت فرسوده و از كار افتاده شدند كه نياز مبرم به بازسازي دارند.

قايم مقام وزير بهداشت و درمان و آموزش پزشكي گفت : علاوه بر ساختمانها، تجهيزات اين مراكز نيز قديمي است كه پاسخگوي مردم نمي‌باشد از اين رو در برنامه جديد وزارت نوسازي آن اجتناب ناپذير است.

دكتر حيدري تاكيد كرد: رويكرد و برنامه‌هاي جديد وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكي تغيير ارايه خدمات بهداشتي است ازاين رو توجه به بيماريهاي غيرواگير مثل بيماريهاي قلبي و عروقي در مردان و بيماريهاي رواني در زنان و راههاي پيشگيري از آنها يكي از شاخصهاي مهم برنامه‌هاي ما مي‌باشد.

وي اضافه كرد: در اين برنامه ارايه خدمات پيشگيري ، فعاليت فيزيكي ، تغيير رژيم غذايي و آموزش مي‌توان تا حدود قابل توجهي از پيشگيري اين گونه بيماريها جلوگيري كرد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.74526s, 18q