قطع تنفس در خواب موجب حمله های قلبی می شود

۱۳۸۵/۱۲/۱۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1546
قطع تنفس در خواب موجب حمله های قلبی می شود
دكتر محمد فرهادي شنبه در همايش يك روزه روشهاي تشخيصي و درماني آپنه انسدادي حين خواب با بيان اين مطلب كه درمان نكردن اين بيماري جان بيماران را به خطرمي اندازد، افزود: براي تشخيص شدت بيماري افراد، از نوعي تست خواب استفاده مي شود.
وي اظهار داشت: اگر بيماري شديد نباشد درمان آن از طريق تغييرات ساده رفتاري نظير كاهش وزن، قطع مصرف الكل و خوابيدن به پهلو رفع مي شود.
اين متخصص اضافه كرد: در حال حاضر قطع تنفس در خواب عامل 80 درصد از اختلالات خواب است كه به سه شكل انسدادي، اختلالات عصبي و عضلاني بروز مي كند.
دكتر فرهادي با بيان اين مطلب كه دو درصد زنان وچهار درصد مردان در دنيا به قطع تنفس در حين خواب مبتلا هستند، تصريح كرد: فرد در اين حالت تلاش مي كند نفس بكشد ولي به علت انسداد راه حلق، هوا وارد ريه او نمي شود.
اين مسئول در ادامه با بيان اين مطلب كه 20 درصد حوادث رانندگي و شغلي ناشي از اختلالات خواب است، گفت: افراد شيفت كار بايد بعدازظهر مدتي بخوابند و در غير اين صورت بايد كم خوابي خود را به طور كامل جبران كنند.
وي يكي از بهترين راههاي جلوگيري از بي خوابي را رعايت بهداشت خواب و اصلاح شيوه زندگي عنوان كرد و پرهيز از مصرف الكل، نوشيدنيهاي كافئين دار و نوشابه، نرفتن به رختخواب با حالت نگراني و اضطراب و حفظ فاصله زماني شام با زمان خواب را از جمله راههاي غلبه بر بي خوابي برشمرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.47748s, 18q