دستگاه "رگ نما " می تواند تصویر رگ بیمار را در ساعد شخص بیمار نشان دهد و به پزشک معالج و پرستار در جهت پیدا کردن رگ کمک کند.

سلامت نیوز:دستگاه "رگ نما " می تواند تصویر رگ بیمار را در ساعد شخص بیمار نشان دهد و به پزشک معالج و پرستار در جهت پیدا کردن رگ کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سیناپرس، دستگاه "رگ نما " می تواند تصویر رگ بیمار را در ساعد شخص بیمار نشان دهد و به پزشک معالج و پرستار در جهت پیدا کردن رگ کمک بسیار زیادی کند.

دستگاه رگ نما با استفاده از لامپ های فروسرخ، تصویری مجازی از شبکه های عروقی بیماران در زمان واقعی می سازد و در توضیحی دیگر این محصول  تصویری از رگ های عروقی شخص را در اختیار پزشکان قرار می دهد که رگ مناسب را برای تزریق بیابند تا از هر گونه عوارض جانبی مانند خشک شدن رگ جلوگیری شود.

محصول رگ نما توسط مجموعه شرکت های پزشکی کریستی تولید شده است. شرکت تولید کننده می گوید- این دستگاه در 100 درصد موارد انتخاب درست رگ را برای اولین بار انجام می دهد و در بیش از 30 درصد از درمان های غیر ضروری پزشکی جلوگیری می کند.

پیدا کردن رگ بیماران، نه تنها بیماران را عصبی و مضطرب می کند، بلکه در مواردی می تواند چالش بزرگی حتی برای متخصصان باشد مخصوصا در زمانی که رگ بیمار به خوبی دیده نشود. در این لحظه ها است که دستگاه می تواند بسیار مفید واقع شود و با نشان دادن تصویری از رگ بیمار، کار را ساده کند.

در آخرین خبرها شرکت پزشکی کریستی از آخرین مدل دستگاه های رگ نما رونمایی کرده است که نسبت به مدل های گذشته مزیت هایی دارد. یکی از این مزیت ها، قابلیت بررسی عروقی کلی بیمار از سر تا نوک پا بدون اینکه بیمار بخواهد در جایی ثابت بایستد است.

مزیت دیگر این سری جدید رگ نماها، تغییر رنگ و اندازه نمایش صفحه فروسرخ است که پرستار می تواند در شرایط محیطی متفاوت و با توجه به نور محیط، نور دستگاه و حتی اندازه صفحه را به گونه ای تنظیم کند تا بهترین تصویر حاصل شود.

دکترها و پرستارها می توانند خون را به کمک این دستگاه تا عمق 15 میلی متری ببیند این درحالی است که اکثر رگ های مربوطه به تزریقات در فاصله 10 میلی متری پوست قرار دارند. همچنین این دستگاه به پزشکان این اختیار را می دهد تا رگ های وریدی و پمپ شدن خون داخل رگ را ببینند. که این مزیت به بهبود دسترسی به رگ های عروقی کمک می کند.

دستگاه رگ نما با دو سیستم برق شهری و باتری های لیتیومی کار می کند که این باتری ها تا 2 ساعت بدون توقف کار می کنند.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha