در کنگره دندانپزشكان عمومى عنوان شد؛

دندانپزشکی کودکان شاه کليد بهداشت دهان و دندان است

۱۳۹۴/۰۶/۱۱ - ۱۵:۱۲ - کد خبر: 160265

سلامت نیوز:مسئول اجرايى برنامه هاى كودكان دهمین کنگره انجمن دندانپزشكان عمومى ايران، تاکید کرد: از همکاران دندانپزشک درخواست موضوع بهداشت دهان و دندان کودکان را جدی تر دنبال کنند.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر مارال قربان زاده با اشاره به اینکه آموزش صحيح و بهره مندي از مواد، وسايل و تجهيزات مناسب، همواره از مهمترين اصول دستيابي به درمان هاي موفق و البته رضايتمندي بيماران است افزود: با گسترش علوم و فن آوري، لزوم بکارگيري نگاه پيشگيرانه در دندانپزشکي يکي از چالش هاي بحث برانگيز در اين عرصه مي باشد.


وی ادامه داد: زمانيکه صحبت از مبحث پيشگيري به ميان مي آيد ناخودآگاه در ذهن ما دوران کودکي تداعي مي شود چرا که با آموزش اصول صحيح بهداشتي مي توان از ابتلاء به بسياري از بيماري ها در دوران پس از آن جلوگيري نمود که در دندانپزشکي نيز وضع به همين منوال است و نگاه پيشگيري در مقوله دندانپزشکي کودکان در سال هاي اخير در کشور ما نيز دغدغه مسئولين و مورد توجه همکاران محترم بوده است.


قربان زاده با بیان اینکه از طرف ديگرارائه درمان هاي مناسب در دوران دندان هاي شيري و Mixed Dentition که قطعا تاثير زيادي در سلامتي دندان هاي دائمي خواهد داشت از موارد مهمي است که لزوم توجه بيشتر و ارائه راهکار هاي مناسب را مي طلبد یادآور شد: دندانپزشکي کودکان شاه کليد بهداشت و پيشگيري است و برنامه ريزي هاي کلان اجتماعي در چنين دوران سني مي تواند در يک جامعه بزرگ به کاهش پوسيدگي دندان ها، اهميت بافت پريودنتال، پيشگيري از درمان هاي ارتودنسي، ارتقاء فرهنگ ملي بهداشت، سلامتي مردم و کاهش هزينه سرانه خانواده تبديل شود.


وی تصریح کرد : اگر دندانپزشکي پيشگيري در اولويت ملي قرار گيرد قطعا بيمه ها که معمولا از پوشش بيماران دندانپزشکي سرباز مي زنند پس از يک دهه راغب خواهند بود با خروج از بحران دندانپزشکي بيماري زا، سلامت مردم را تامين کنند که اين خود اهميت و جايگاه پيشگيري در دوران کودکي در دندانپزشکي را نشان مي دهد که در کنگره دهم انجمن دندانپزشکان عمومي ايران که با تم «هدف آموزش و پيشگيري در ماندگاري درمان دندانپزشکي» برگزار خواهد شد، کارگروه تخصصي کودکان با برگزاري جلسات متعدد و بررسي نيازهاي دندانپزشکي عمومي در اين حوزه مباحث علمي چيدمان پانل ها و کارگاه هاي مورد نياز را برنامه ريزي کردند.


قربان زاده در پایان خاطرنشان کرد: همکاران دندانپزشک با شرکت در برنامه هاي علمي و البته کنگره ها، ره توشه هاي مناسب براي ارتقاء سطح کيفي خدمات ارائه شده خود به بيماران کسب خواهند. ما نيز اميدواريم بتوانيم ميزبان شايسته اي براي شما باشيم.
دهمین کنگره انجمن دندانپزشكان عمومى ايران تا ۱۳ شهریور ماه جاری در مرکز همایش های برج میلاد در حال برگزار ی است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.96536s, 19q