عدم افزايش قيمت دارو در6 ماهه نخست 86

۱۳۸۵/۱۲/۲۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1694
عدم افزايش قيمت دارو در6 ماهه نخست 86

دكتر رسول ديناروند در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به اعمال سخت گيريهايي به شبكه توزيع دارو در ادامه از راه اندازي سيستم نرم افزاري كنترل نسخ پزشكي در سال 86 خبر داد و اظهار داشت: از اين پس نسخ پس از ورود به داروخانه ثبت الكترونيكي مي‌شود و به لحاظ وجود خطا در نسخه نويسي، وجود داروهاي خارج از فهرست و تجويز دارو خارج از استاندارد بررسي و بازخورد آن به پزشكان داده مي‌شود.

وي با بيان اين كه در داروخانه‌هاي عادي نيز نبايد داروهاي خارج از فهرست دارويي كشور به فروش برسد، گفت: پزشكان فقط مجاز به تجويز داروهاي داخل فهرست دارويي كشور هستند . بنابراين چنانچه آنها نيازمند دارويي خارج از فهرست هستند، بايد از مسير مراكز دارويي تك نسخه‌اي تامين ‌شود.

ديناروند در ادامه از توليد 5 محصول بيوتكنولوژي در بازار دارويي داخلي كشور خبر داد و گفت: در سال 86 تعداد اين فرآورده‌ها به 10 محصول مي‌رسد.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت تعديل و كنترل قيمت دارو، بهبود كيفيت داروهاي معرفي با ايجاد فضاي رقابت، افزايش پوشش بيمه‌اي براي داروهاي گران قيمت و اختصاص يارانه را از سياستهاي اتخاذ شده براي افزايش دسترسي مردم به دارو برشمرد و افزود: شوراي بررسي و تدوين دارو در سال 86 به رياست وزير بهداشت تشكيل مي‌شود.

وي با اشاره به شرايط كشور ايران به لحاظ نياز به دارو در وضعيت بحراني گفت: در اين راستا و براي نخستين بار در بودجه 86 اعتباري براي ذخيره استراتژيك دارو پيش بيني و حتي در هشت استان انبار ويژه‌اي براي آن ايجاد شد.

ديناروند در خاتمه يادآور شد: در چارچوب قانون برنامه چهارم توسعه و سند چشم انداز كشور وظايفي براي بخش دارويي تدوين شده و در اين راستا 130 برنامه اجرايي تعريف شده در سال 85 آغاز و در سال 86 پيگيري مي‌شود.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
5.81287s, 20q