ركورد طولاني‌ترين كباب جهان توسط دانشجويان ايراني مقيم مالزي به ‌ثبت رسيد

۱۳۸۵/۱۲/۲۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1767
ركورد طولاني‌ترين كباب جهان توسط دانشجويان ايراني مقيم مالزي به ‌ثبت رسيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، "مسعود صادقيانپور" يكي از دانشجويان ايراني مقيم مالزي شاغل به تحصيل در دانشگاه مولتي مديا در خصوص دستيابي به اين ركورد گفت: از سه ماه قبل مسوولان دانشگاه تصميم گرفتند به مناسبت دهمين سال تاسيس آن اقدام به برپايي يك جشنواره فرهنگي كنند و در اين ارتباط از دانشجويان بين‌المللي نيز خواستند طرح‌هاي خود را ارايه كنند.
وي افزود: طرح‌هاي مختلفي از سوي دانشجويان كشورهاي مختلف همچون عربستان و يمن ارايه شد ولي در اين ميان تنها طرح دانشجويان ايراني براي طبخ طولاني‌ترين كباب جهان كه در كتب ركوردهاي جهاني "گينس" نيز به ثبت خواهد رسيد، پذيرفته شد.
تيم دانشجويان ايراني در مدت چند ماه گذشته تلاش‌هاي زيادي را براي انجام هماهنگي‌هاي لازم و پيدا كردن حامي مالي براي انجام اين طرح بعمل آوردند.
"عباس ظريفيان" مدير عامل موسسه فرهنگي-پذيرايي "ناب" از حاميان مالي اجراي اين طرح تاكيد كرد كه پخت اين كباب بيش از دو روز ادامه داشته است.
بيش از ‪ ۱۸۰۰‬كيلو گوشت مرغ مصرف شده در پخت اين كباب توسط شركت ايراني "مهدي گلوبال" كه در زمينه پرورش دام در مالزي فعاليت دارد، تهيه شده است.
صادقيانپور در خصوص ركوردگيري گفت: طول كباب توسط سازمان ركوردهاي مالزي ثبت شده و پس ارايه تاييديه به مجريان اين طرح فيلم و مستندات لازم براي بررسي و ثبت در كتاب ركوردهاي جهاني به انستيتوي "گينس" ارسال خواهد شد.
در حاشيه اين ركوردگيري، يك نمايشگاه فرهنگي نيز براي بزرگداشت دهمين سالگرد دانشگاه مولتي مديا برپا شده كه در آن كشورهاي مختلف به ارايه و معرفي آثار فرهنگي و بومي خود پرداختند.
بر اساس مشاهدات خبرنگار ايرنا و اذعان دانشجويان ايراني در دانشگاه مذكور كه تمام تلاش خود را براي ارايه تصوير فرهنگي مناسبي از ايران در اين نمايشگاه به خرج داده‌اند، غرفه كشور ما به هيچ وجه درخور نمايش چهره فرهنگي ايران نيست.
كمبود امكانات و عدم پشتيباني مناسب توسط مراجع فرهنگي و ديپلماتيك ايراني در مالزي منجر به ارايه تصويري ضعيف و رنجور از تمدن‌وفرهنگ ايران زمين در ميان دانشجويان مالزيايي و بين‌المللي اين دانشگاه شده است.
اين در حالي است كه ايرانيان با بيش از دو هزار نفر، بزرگترين جمعيت دانشجويان خارجي مالزي را تشكيل داده و فعاليت‌هايي از اين دست خصوصا در زمان حاضر كه هجمه فرهنگي و سياسي عظيمي بر عليه ايران در سراسر جهان در حال اجرا است، مي‌تواند عاملي براي نمايش چهره شايسته ملت و كشور عزيز ما باشد.
بر اساس اظهارات يكي از دانشجويان ايراني، دانشجويان عربستان با حمايت سفارت اين كشور در مالزي ضمن برپايي يك غرفه آبرومند بيش از ‪۱۲‬هزار كتابچه رنگي را كه معرف فرهنگ و تمدن اين كشور مي‌باشد،بطور رايگان در بين بازديدكنندگان از اين نمايشگاه توزيع كردند.  
  

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.13913s, 19q