دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
کد خبر: 181005

به گفته محققان، با وجودی که افزایش سن به معنای وجود مشکلات فیزیکی و جسمی بیشتر است اما بازنشستگی می تواند به افراد در داشتن زندگی سالم تر کمک کند.

بازنشستگی دوران طلایی سلامت بدن

سلامت نیوز:به گفته محققان، با وجودی که افزایش سن به معنای وجود مشکلات فیزیکی و جسمی بیشتر است اما بازنشستگی می تواند به افراد در داشتن زندگی سالم تر کمک کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  مهر، محققان دانشگاه سیدنی استرالیا عنوان می کنند افراد در دوران بازنشستگی، تمایل بیشتری به افزایش فعالیت فیزیکی، نشستن کمتر و خواب بهتر دارند.

دکتر ملودی دینگ، عضو ارشد تیم تحقیق در این باره می گوید: «مطالعه ما تصویر مثبتی از بازنشستگی نشان می دهد. بازنشستگان حاضر در این مطالعه از سبک زندگی سالم تری پیروی می کردند. عوامل دخیل در این مطالعه شامل دسترسی به زمان بیشتر برای انجام فعالیت فیزیکی و دوری از کارهای بی تحرک و استرس ناشی از کار بود.»

در این مطالعه وضعیت حدود ۲۵ هزار استرالیایی مورد بررسی قرار گرفت. میانگین سنی افرادی که هنوز کار می کردند بیش از ۵۴ سال بود. در طول مدت حدود ۳ سال پیگیری وضعیت این افراد، در حدود ۳۱۰۰ نفر از این شرکت کنندگان بازنشسته شدند.

بعد از بازنشستگی، طبق گزارش شرکت کنندگان این مطالعه میزان فعالیت فیزیکی افراد تا حدود یک ساعت و نیم در هفته افزایش یافته بود. همچنین این بازنشستگان کمتر می نشستند، و مدت زمان زندگی بی تحرک شان تا حدود یک ساعت در روز کاهش یافته بود.

همچنین در مقایسه با زمان کارشان، این افراد به طور میانگین ۱۱ دقیقه بیشتر در روز می خوابیدند. به گفته محققان، نیمی از زنان سیگاری بعد از بازنشستگی سیگارشان را ترک کرده بودند.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =