وزیر بهداشت، میزان اختلاف پرداختی پرستار با پزشکان عمومی و متخصص را اعلام کرد.

اختلاف دریافتی پزشک متخصص با پرستار ۴.۵ برابر است

سلامت نیوز:وزیر بهداشت، میزان اختلاف پرداختی پرستار با پزشکان عمومی و متخصص را اعلام کرد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی با حضور در برنامه «نگاه یک» که شنبه شب از شبکه یک سیما روی آنتن رفت، در پاسخ به سئوالات متعدد مبنی بر اختلاف پرداختی پرستار و پزشک، گفت: کارانه پرستاران در این دولت ۲ تا ۳ برابر شده و در بعضی بیمارستان های تخصصی مثل قلب و چشم، این کارانه تا ۴ برابر افزایش یافته است.

وی با اشاره به حسابداری تعهدی در وزارت بهداشت، افزود: متوسط دریافتی بین پزشک و پرستار، آنطور که برخی عنوان می کنند، نیست. بطوریکه پزشکان عمومی ۲.۵ برابر پرستاران دریافتی دارند. البته باید بگویم در مواردی، پرستاران از پزشکان عمومی هم دریافتی بالاتری دارند.

وزیر بهداشت با اعلام اینکه اختلاف دریافتی پزشک متخصص با پرستار ۴.۵ برابر است، گفت: در مورد پرستاران باید کارهای بیشتری انجام دهیم و معتقدم حق شان بیش از این است که دریافت می کنند.

هاشمی در عین حال از برخی اظهارات خلاف واقع انتقاد کرد و افزود: منصفانه نیست که پزشک را در مقابل پرستار قرار دهیم.

وزیر بهداشت در ادامه به موضوع استعفای رئیس سازمان غذا و دارو که گفته می شود به دلیل اختلاف با سازمان ملی استاندارد بوده است، گفت: دکتر دیناروند از جمله یک درصد دانشمندان برتر جهان هستند که افتخار همکاری با وزارت بهداشت را دارند.

هاشمی با عنوان این مطلب که می خواهند بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد اختلاف ایجاد کنند، ادامه داد: خوشبختانه سازمان ملی استاندارد آتش بس داده است.

وزیر بهداشت با اشاره به وجود برخی اختلاف نظرها با سازمان ملی استاندارد، گفت: دوستان سازمان استاندارد معتقدند در برخی موارد بایستی به امر نظارت ها ورود کنند که امیدواربم در همین دولت تعیین تکلیف شود.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =

نظرات

  • محسن ۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۷
    0 0
    هیچ عقل سلیمی این گفته‌ی وزیر بهداشت رو قبول نمیکنه!!