دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۸ - ۱۱:۰۶
کد خبر: 18403

رئیس انجمن داروسازان ایران در حالی از عدم توزیع این واکسن و افزایش قیمت آن در داروخانه های خصوصی کشور خبر می دهد که پیش از این وزارت بهداشت قول داده بود واکسن آنفلوانزای فصلی بدون افزایش قیمت از سوی این وزارتخانه تامین شود.

دکتر رهبر مژدهی آذر در گفتگو با مهر اظهار داشت: تا آنجا که بنده اطلاع دارم واکسن آنفلوانزای فصلی در داروخانه های خصوصی توزیع نمی شود و این همان مشکل قدیمی ما و داروخانه های دولتی است.

این اظهارات در حالی از سوی مژدهی آذر مطرح می شود که پیش از این وزیر بهداشت در نشست خبری کمیته آنفلوانزا عنوان کرده بود که برای تامین کمبود واکسن آنفلوانزای فصلی هر هفته 200 هزار دُز از این واکسن را وارد خواهیم کرد.

مژدهی آذر با اشاره به همه گیری جهانی آنفلوانزای نوع A و تاثیر آن بر استفاده بیشتر از واکسن آنفلوانزای فصلی گفت: سالهای قبل به لحاظ واکسن آنفلوانزای فصلی کمبودی نداشتیم و حتی در داروخانه ها می ماند و تاریخ مصرف آنها می گذشت اما امسال با افزایش تقاضای مردم برای تهیه این واکسن مواجه شدیم.

رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: البته شنیده ام تولید کننده این واکسن نتوانسته به مقدار کافی و درخواست کشورها، این واکسن را تولید کند و همین مسئله در کمبود واکسن آنفلوانزای فصلی تاثیرگذار بوده است.

وزیر بهداشت با اشاره به ورود یک میلیون و 400 هزار دز واکسن آنفلوانزای فصلی به کشور در سال گذشته، عنوان داشته بود که تا 9 ماهه اول امسال دو میلیون و 800 هزار دُز از این واکسن وارد کشور شده است.

مژدهی آذر با انتقاد از توزیع واکسن آنفلوانزای فصلی در داروخانه های خصوصی کشور گفت: اخیرا کمبود این واکسن در کشور محسوس بوده و فقط به برخی از داروخانه های خصوصی کمتر از پنج عدد واکسن توزیع شد که خیلی از داروخانه ها قبول نکردند.

رئیس انجمن داروسازان ایران همچنین از افزایش قیمت واکسن آنفلوانزای فصلی از 9700 تومان به 16 هزار تومان خبر داد این در حالی است که مسئولان وزارت بهداشت مدعی شده بودند هیچ افزایش قیمتی برای این واکسن نخواهیم داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =