با آغاز سفرهاي نوروز؛ دو روز، 20 كشته

۱۳۸۵/۱۲/۲۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1848
با آغاز سفرهاي نوروز؛ دو روز، 20 كشته

به گزارش سلامت نیوزسرهنگ "محمد خارق"، در گفتگو با ايلنا، افزود: در محور هراز از ساعت 8 صبح روز 24 اسفند تا 7 صبح روز چهارم فروردين، تردد كليه وسايل نقليه سنگين به استثناي كاميون‌‏هاي حامل سوخت و مواد فاسد شدني ممنوع است.
رييس مركز فرماندهي و كنترل ترافيك پليس راهنمايي ورانندگي، افزود: تردد كاميون و تريلر از ساعت 8 صبح روز 28 اسفند تا ساعت 24 روز يكم فروردين ماه و از ساعت 8 صبح تا 24 روز شنبه 4 فروردين در محور فيروز كوه ممنوع خواهد بود.
خارق خاطرنشان كرد: در محور قزوين - رشت و ساوه - همدان از ساعت 8 صبح روزدوشنبه 28 اسفند ماه تا ساعت 24 روز 4 فروردين ماه، تردد كليه وسايل سنگين ممنوع است.
رييس مركز فرماندهي وكنترل ترافيك پليس راهنمايي و رانندگي، با اشاره به كشته شدن 20 نفر در حوادث جاده‌‏اي در 2 روز گذشته، افزود: متاسفانه با وجود توصيه‌‏هاي ايمني و اقدامات صورت گرفته در جاده‌‏ها، در محورهاي ارتباطي استان‌‏هاي خراسان جنوبي، قزوين و فارس، بي احتياطي تعدادي راننده منجر به بروز تصادف شده و خانواده‌‏هاي خود را به كام مرگ بردند.
وي خاطرنشان كرد: "مهمترين علت وقوع اين تصادفات، خستگي، خواب آلودگي، نداشتن احساس مسووليت اجتماعي ازطرف رانندگان و رعايت نكردن سرعت مطمئنه بوده است ".
خارق ياد آورشد: حدود 12 تصادف، منجر به كشته شدن اين 20 نفر شده است و به همين دليل به رانندگان توصيه مي‌‏شود كه به هيچ وجه در تاريكي شب و شرايط نامساعد جوي رانندگي نكنند.
وي در پايان، با تاكيد بر اينكه رانندگان قبل از سفر با تلفن 88255555 تماس گرفته و از وضعيت راهها مطلع شوند، افزود: در حال حاضر ترافيك در كليه محورهاي ارتباطي كشور سنگين اما روان است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.61342s, 18q