یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۲
کد خبر: 189405

یک متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: افرادی که مبتلا به سردردهای میگرنی هستند، شکلات و آجیل نخورند؛ چراکه این خوردنی‌ها این نوع سردرد را تشدید می‌کند.

میگرنی‌ها شکلات و آجیل نخورند

سلامت نیوز:یک متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب گفت: افرادی که مبتلا به سردردهای میگرنی هستند، شکلات و آجیل نخورند؛ چراکه این خوردنی‌ها این نوع سردرد را تشدید می‌کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر مجید غفارپور در سمینار یک روزه سردرد گفت: نوع بروز سردرد در افراد متفاوت است، اما شایع‌ترین سردردها ابتدا سردردهای ناشی از اضطراب، استرس و فشارهای عصبی است که شیوع آن معمولا میان زنان و مردان یکسان است.

وی اظهار کرد: نوع دوم سردرد میگرنی است که در ایران آمار دقیقی از مبتلایان به آن وجود ندارد، اما آمار جهانی نشان می‌دهد 10 تا 15 درصد زنان و هفت تا هشت درصد مردان به این نوع سردرد مبتلا هستند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: افراد مبتلا به میگرن از خوردن آجیل، شکلات و استفاده از عطرهای تند خودداری کنند؛ زیرا این عوامل سردرد را تشدید می‌کند. معمولا میگرن‌های معمولی عوارضی ندارند، اما یک نوع میگرن است که موجب اختلال در بینایی و فلج بخشی از بدن می‌شود.

غفارپور افزود: یک نوع سردرد دیگر نیز وجود دارد که ناشی از خونریزی داخلی جمجمه است که ممکن است منجر به فوت فرد شود. همچنین بروز تومورهای مغزی موجب سردرد می‌شود.

وی با بیان اینکه بروز سردرد عوامل مختلفی دارد، آلودگی‌های هوا و صوت، ترافیک، خستگی و هوای گرم در شهرهای بزرگ را از علل بروز سردرد عنوان کرد.

این متخصص بیماری‌های مغز و اعصاب درباره مصرف مسکن در التیام سردردها گفت: اگر سردرد به علت خستگی یا شرایط معمول باشد و مدام تکرار نشود، مصرف مسکن‌ها مانعی ندارد، اما اگر مرتب تکرار شود باید مورد درمان قرار گیرد.

بنابر اعلام روابط عمومی این سمینار، وی درباره ارتباط سردرد با پوسیدگی دندان گفت: اگر دندان‌های قسمت خلفی فک پوسیده و دردناک باشند، می‌تواند اشکالاتی ایجاد کند که سردرد مخصوص به فک را ایجاد می‌کند یا اگر دندانی عفونت کرده و منتشر شده باشد نیز می‌تواند موجب بروز سردرد شود.
برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha