آخرین تغییرات اجرایی آزمون دستیاری89/ اتخاذ روندی متفاوت در ظرفیتها

۱۳۸۸/۱۱/۰۵ - ۱۱:۳۵ - کد خبر: 18946
آخرین تغییرات اجرایی آزمون دستیاری89/ اتخاذ روندی متفاوت در ظرفیتها
دکتر محمدعلی محققی در گفتگو با مهر افزود: آزمون دستیاری در 29 بهمن ماه برگزار می شود و در حال حاضر نیز فضای طراحی سئوال و سایر بخشها فضای امنی است که در همان پوشش امن خود اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: تدابیری انجام شده که داوطلبان از سلامت آزمون دستیاری و منطقی بودن سئوالات طی یک رقابت عادلانه اطمینان پیدا کنند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از تسهیلات برای داوطلبان و کاهش میزان مسافرت آنها خبر داد و گفت: تسهیلاتی برای داوطلبان جهت شرکت در امتحانات از نظر دسترسی در استانهای مختلف اتخاذ شده که حتی المقدور داوطلبان ناچار به مسافرت نباشند و حوزه های خدمتی خود را ترک نکنند.

وی یادآور شد: بررسی ایرادها و اعتراضات داوطلبان به صورت مضاعف بررسی می شود و ما در این دوره برای رسیدگی هرچه بهتر به اعتراضات آزمون، زمان رسیدگی به اعتراضات به میزان دو برابر طراحی شده است و سعی کردیم تمام نکات ممکن رعایت شود.

محققی اضافه کرد: برای ارتقای کیفیت آزمون هم برنامه های متعددی را برحسب تحلیل آزمونهای قبلی در فاصله یکسال طراحی کردیم و امیدوار هستیم که این آزمون عادلانه و معتبر علمی با کیفیت بهتر از آزمون های قبلی اجرا شود.

وی در خصوص ظرفیت پذیرش در سی و هفتمین دوره آزمون دستیاری به مهر گفت: در زمان پذیرش و انتخاب رشته محل راهنمایی هایی لازم انجام خواهد گرفت و تمام تلاش دبیرخانه این است که افراد با داشتن اطلاعات کافی از نمراتی که کسب کرده اند به انتخاب رشته بپردازند و در این مسیر اطلاعات ورود به رشته های علمی سالهای قبل می تواند آنها را در بهترین انتخاب رشته محل کمک کند.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش هنوز مورد جمع بندی نهایی صورت نگرفته اما روند رو به رشد ظرفیت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در زمینه ظرفیت روند متفاوتی در پیش گرفته شده است و در برخی از رشته ها شاهد رشد ظرفیت، در برخی از رشته ها ظرفیت همانند سال قبل باقی می ماند و در چند رشته نیز به دلیل اشباع این رشته ها در نظام ارائه خدمات سلامت ظرفیت محدود شده و کاهش می یابد.

محققی تاکید کرد: جزئیات ظرفیت به عنوان مبانی انتخاب رشته داوطلبان در زمان مقتضی به اطلاع آنها خواهد رسید.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.38888s, 18q