تنها شيوه درمان دردهاي دوران بارداري، فيزيوتراپي و ورزش است

۱۳۸۸/۱۱/۱۱ - ۱۱:۱۰ - کد خبر: 19045
تنها شيوه درمان دردهاي دوران بارداري، فيزيوتراپي و ورزش است
افسانه آذري کارشناس ارشد فيزيوتراپي در گفت‌وگو با ايسنا، گفت: تجويز داروهاي ضد درد و استفاده از تکنيک‌هاي ديگر مانند تزريق داروهاي بي حسي براي زنان باردار به دليل بارداري امکان پذير نيست و تنها راه درمان دردهاي مفصلي در اين افراد، فيزيوتراپي و ورزش هايي براي ثبات ستون فقرات ، تقويت عضلات ، ورزش هاي درون آبي ، ماساژ و الکتروتراپي است.

وي افزود: بخش مهم ديگر درمان، آموزش زنان باردار است، در اين دوران به زنان باردار آموزش داده مي شود تا کارهاي روزمره خود را به نحوي انجام دهند تا کمترين صدمه بر مفاصل و عضلات آنها وارد نشود و از اين طريق درد آنها کاهش يافته و زايمان راحت و مناسبي داشته باشند.

عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي علوم پزشکي ايران اظهار كرد: زنان بايد قبل از بارداري آموزش‌هاي لازم را ببينند، اين آموزش ها در کشورهاي اروپايي نزديک به 60 سال است که به شکل روتين به صورت مسايل بهداشتي زنان در آمده ولي در ايران به اين مسايل کمتر پرداخته شده و سابقه طولاني نيز ندارد.

وي خاطر نشان کرد : کلاس هاي آمادگي زايمان نزديک به چهار سال است که در جهاد دانشگاهي علوم پزشکي ايران برگزار مي‌شود. اين آموزش‌ها شامل اطلاع از نحوه تغييرات از جمله سيستم قلبي عروقي و عضلاني اسکلتي است، اين آشنايي ها باعث مي شود مادران باردار راحت تر اين تغييرات را پذيرفته و مسايل و مشکلات بارداري را طبيعي تلقي کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
17.11501s, 18q