قند خون بالا خطر ابتلا به سرطان را در زنان افزايش مي‌دهد

۱۳۸۶/۰۱/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 1912
قند خون بالا خطر ابتلا به سرطان را در زنان افزايش مي‌دهد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، پژوهشگران با بررسي ‪۶۴‬ هزار و ‪ ۵۰۰‬تن، از رابطه بين قند خون بالا با بروز سرطان پانكراس، پوست، رحم و مجاري ادراري پرده برداشتند.
به گفته متخصصان ديابت، هنوز به شواهد بيشتري براي اثبات اين رابطه نياز است. تحقيقات پيشين رابطه بين رژيم غذايي چرب با افزايش خطر بروز سرطان سينه در زنان را به اثبات رسانده بود.
تحقيقات دانشگاه "اومئا" در سوئد نشان مي‌دهد ميزان بالاي قند خون با خطر ابتلا به سرطان سينه در زناني كه كمتر از ‪ ۴۹‬سال سن دارند ، ارتباط دارد.
اين تحقيق همچنين شواهدي دال بر رابطه ميزان بالاي گلوكز خون با افزايش سن در اختيار محققان قرار داد.
به گفته دكتر "پار استاتين" مجري اين تحقيقات، متابوليسم غيرطبيعي گلوكز با افزايش چشمگير خطر بروز سرطان در زنان همراه مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اين رويداد درمردان رخ نمي‌دهد افزود ظاهرا افزايش ميزان قند خون در مردان مانع از ابتلا به سرطان پروستات مي‌شود.
به گفته دانشمندان از آنجايي كه با استفاده از شيوه زندگي سالم مي‌توان مانع از بروز حدود ‪ ۴۰‬درصد از سرطانها شد از اين رو مي‌توان با ايجاد تغييرات كوچكي در رژيم غذايي، زندگي سالمي را درپيش گرفت.
نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهد حتي اگر افراد شرايط ابتلا به سرطان را نداشته باشند اما افزايش ميزان قند خون مي‌تواند خطر بروز سرطان را در زنان افزايش دهد.
به گفته پزشكان افراد سفيد پوست بالاي ‪ ۴۰‬سال و سياه و زردپوستان بالاي ‪ ۲۵‬كه يا پيشنه خانوادگي ديابت نوع دوم داشته و يا اضافه وزن دارند بايد با انجام آزمايش ساده خون ميزان قند خون را تحت نظر داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.71162s, 18q