شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰
کد خبر: 19151

شاید شما با این داروی عصر جدید آشنایی مختصری داشته باشید و چه بسا که بسیاری از شما با همان اطلاع اندک دست به تجویز آن برای خود و یا دوستانتان بنمایید،جالب تر این که بسیاری از توصیه کنندگان مصرف این دارو به خاطر تاثیر این دارو در کاهش وزن، آن را توصیه می نمایند و این چندان عاقلانه نیست .

آنچه باید در مورد داروی «فلوکستین» بدانید

به گزارش سلامت نیوز هدف  از ارائه این مقاله بررسی بیشتر این دارو می باشد.اینکه تجویز سرخودی این دارو بدون توصیه پزشک چه قدر می تواند زیان بخش باشد بحث حائز اهمیتی است. شاید این دارو مانند بسیاری از داروهای دیگر عوارض جانبی خطرناکی در پی نداشته باشد و یا تاثیر آن خفیف باشد ولی نادیده گرفتن آن هم دور از اندیشه سالم است.. پس با هم مختصری راجع به عملکرد دارو، موارد منع مصرف، عوارض جانبی آن و ... می پردازیم.

فلوکستین یک داروی ضد افسردگی است .در حالت های افسردگی، اضطراب، ترس و .. که تعادل مواد شیمیایی مغز به هم می خورد این دارو به طور موثری می تواند عمل کند. همچنین در اختلالات وسواس، اختلال بولیمیا(نوعی اختلال تغذیه ای در زنان جوان)، اختلال روحی قبل از قاعدگی و...به کار می رود.قابل ذکر است که این دارو علاوه بر موارد مصرف و تجویز ذکر شده کاربردهای دیگری نیز دارد.

فلوکستین باعث بی میلی جنسی میشود

شایع ترین عارضه داروی فلوکستین،ایجاد مشکلات جنسی از جمله ارگاسم و بی میلی جنسی است. خیلی از اوقات بیماران برای درمان مشکلات ساده ای نظیر کم خوابی اقدام به مصرف این دارو می کنند در حالی که نمی دانند مصرف خودسرانه این قبیل داروها چه عوارض بیشماری به همراه دارد. این گوشه‌ای از صحبت‌های دکتر « آذین خانعلی » داروساز در گفت و گو با سلامت نیوز در رابطه با باید و نبایدهای مصرف " فلوکستین" است.

 فلوکسیتین برای کاهش وزن موثر نیست

دکتر « آذین خانعلی » داروساز ضمن تاکید بر اینکه:«وقتی در بدنی سالم دارویی استفاده شود که نیازی به آن  وجود ندارد ممکن است عوارض  برعکسی داشته باشد»تاکید کرد : «در هیچ نقطه‌ای از دنیا این دارو به عنوان کاهش وزن و لاغری مورد استفاده قرار نمی گیرد. تاثیر آن در کاهش وزن و لاغری بعد از ۴ تا ۶ هفته از بین می‌رود و شاید بعد از آن فرد دچار افزایش اشتها و افزایش وزن شود.»

خانعلی زاده افزود : « فلوکستین و داروهای دیگری از این گروه در ۲ تا ۴ هفته اول مصرف ‌باعث کاهش اشتها در فرد می‌شوند و انرژی فرد برای فعالیت های روزانه را زیاد میکند. این کاهش اشتها به دنبال خود کاهش وزن را به همراه دارد، البته این ویژگی از عوارض  جانبی دارو است واز آن سوء استفاده می شود.»


به طورکلی اغلب داروها در تداخل با دیگر داروهای مصرفی می تواند عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد. در مورد داروی فلوکستین نیز  توصیه می شود که از مصرف همزمان آن با سایر داروهایی زیر خودداری نمایید.

pimozide (Orap),
thioridazine (Mellaril),
، مثل:monoamine oxidase inhibitor

 isocarboxazid (Marplan), phenelzine (Nardil), rasagiline (Azilect), selegiline (Eldepryl, Emsam), or   tranylcypromine (Parnate).


مصرف همزمان این داروها با فلوکستین منجر به بروز عکس العمل های کشنده ای می شود.  به همین خاطر توصیه می شود که مثلا 14 روز بعد  monoamine oxidase inhibitor از قطع مصرف داروهای می توانید فلوکستین مصرف کنید.

یا برعکس ، 5 هفته بعد از قطع  هستید.MAOI مصرف فلوکستین مجاز به مصرف تیرودیزین یاهمچنین در صورت تجویز این دارو توسط پزشک، اگر دچار هر نوع آلرژی به دارو هستید یا مبتلا به سیروز کبدی، بیماری کلیوی، دیابت، صرع، افسردگی خفیف و یا سابقه سوء مصرف دارو هستید به پزشک اطلاع دهید.

همچنین اگر در اثر مصرف دارو در همان مراحل اولیه ، علائم افسردگی در شما شدیدتر شد و یا تفکر خودکشی به سراغ شما آمد ، پزشک را در جریان قرار دهید. سازمان غذا و دارو در امریکا معتقد است که مصرف داروهای ضد افسردگی همچون فلوکستین در دوران بارداری منجر به بروز مشکلات ریوی در نوزادان می شود. از طرفی قطع مصرف این دارو ممکن است منجر به بازگشت حالت افسردگی در این دوران شود. به همین دلیل توصیه می شود که اگر قصد باردار شدن دارید یا در حین مصرف دارو حامله شدید ، به پزشک اطلاع دهید.

از نکات قابل توجه دیگر این است که داروی فلوکستین از طریق شیر مادر قابل انتقال به کودک است لذا توصیه می شود که در زمان شیردهی از این دارو استفاده نکنید.
همچنین ا ز تجویز این دارو بدون توصیه پزشک  برای افراد زیر 18 سال اجتناب کنید.

 

روش مصرف داروی فلوکستین


در صورت تجویز پزشک از این دارو استفاده کنید. از مصرف طولانی مدت این دارو ، بدون توصیه پزشک اجتناب کنید، مقدار مصرف این دارو نیز باید دقیقا طبق دستور پزشک باشد.

از جویدن ، شکستن و یا باز کردن کپسول دارو خودداری کنید. این دارو باید در دستگاه گوارش به آرامی هضم و جذب شود.

درصورت مصرف فرم مایع دارو از وسایل اندازه گیری ویژه دارو استفاده کنید نه با قاشق چایخوری معمولی.

حدود 4 هفته بعد از مصرف دارو ممکن است تاثیر درمانی آن بروز کند.بنابر این از قطع مصرف دارو بدون توصیه پزشک اجتناب کنید، زیرا تاثیر بدی به همراه خواهد داشت.
اگر مصرف دارو برای درمان اختلالات روحی قبل از قاعدگی تجویز شده اغلب اولین دوز دارو با شروع قاعدگی یا 14 روز قبل تر مصرف می شود. در این مورد نیز باید طبق نظر پزشک عمل کنید.

دارو را در محلی دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.

اگر مصرف یک وعده دارو را فراموش کردید، بلافاصله بخورید.اما چنانچه در هنگام مصرف دوز بعدی ، وعده فراموش شده را به خاطر آوردید از مصرف آن اجتناب کنید . یعنی دوز فراموش شده را کنار بگذارید و از وعده بعدی شروع کنید.

اگر دچار اور دوز (مصرف بیش از اندازه دارو) شدید سریعا به اورژانس خبر دهید. از جمله علائم اور دوز عبارتند از تهوع، استفراغ، تب، خواب آلودگی، تپش قلب، گیجی، غش و کما.

از مصرف همزمان دارو با الکل اجتناب کنید، زیرا باعث افزایش عوارض جانبی دارو می شود.
در صورت مصرف دارو قدرت واکنش شما نسبت به محیط کمی کندتر می شود بنابر این باید مراقب رانندگی باشید و یا به طور کلی از انجام اموری که نیاز به هوشیاری و تمرکز دارد اجتناب کنید.

همچنین در صورتی که سایر داروهای خواب آور مثل مسکن ها را مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید زیرا مصرف همزمان این دو دارو باعث خواب آلودگی بیشتر می شود.

از جمله عوارض شایع ناشی از مصرف فلوکستین عبارتند از واکنش پوستی، تنگی نفس، تورم صورت ، لب ، زبان و یا گلو. در صورت مشاهده این علائم سریعا به اورژانس مراجعه کنید. همچنین اگر علائم زیر بدتر شد به پزشک اطلاع دهید. علائمی نظیر تغییر خلق و خو، حملات عصبی، بی خوابی، عصبانیت، ناارامی، بیش فعالی(روحی و فیزیکی)، تفکر خودکشی و  خود آزاری .از دیگر عوارض جانبی ناشی از مصرف دارو عبارتند از : تشنج، لرزه، سختی عضله و به طور کلی تشنج عضلانی، علائم پوستی مثل خارش، قرمزی و فلسی شدن ، از دست دادن تعادل و هماهنگی، تعریق، تپش قلب و گیجی.

دوز

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ان اچ اس دوز معمول فلوکستین برای بزرگسالان 20 میلی گرم در روز است. با این حال، ممکن است با دوز کمتر شروع کنید و به تدریج به حداکثر دوز 60 میلی گرم در روز افزایش دهید.

برخی از افراد ممکن است نیاز به مصرف دوز کمتر فلوکستین داشته باشند. این شامل افراد مبتلا به مشکلات کبدی و افراد مسن می شود.

دوز معمول فلوکستین برای کودکان 10 میلی گرم در روز است، اما ممکن است تا 20 میلی گرم در روز افزایش یابد.

نحوه مصرف آن

معمولا فلوکستین را یک بار در روز، با یا بدون غذا مصرف خواهید کرد.

می توانید فلوکستین را در هر زمانی مصرف کنید، اما بهتر است هر روز در زمان مشخصی استفاده کنید.

اگر مشکل خواب دارید، سعی کنید آن را در صبح مصرف کنید.

برای چه مدت مصرف شود؟


هنگامی که احساس بهتری پیدا کردید، چندین ماه دیگر به مصرف فلوکستین ادامه دهید.

اکثر پزشکان توصیه می کنند پس از اینکه دیگر احساس افسردگی نکردید، به مدت 6 ماه تا یک سال از داروهای ضد افسردگی استفاده کنید. توقف قبل از آن زمان می تواند باعث بازگشت افسردگی شود.


سایر عوارض جانبی کمتر جدی دارو عبارتند از :


سرگیجه، ضعف و خواب آلودگی، آب ریزش بینی، درد گلو، سردرد و علائم سرماخوردگی، تهوع، اسهال و تغییر اشتها، تغییر وزن، کاهش میل جنسی و یا سختی دریافت لذت جنسی، خشکی دهان و افزایش تعریق.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

نظرات

 • زهرا ۲۲:۰۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۸
  1 0
  سلام خواهری داشتم که یک ماه پیش خودکشی کرد مدت 3 سال بود که بدون مشورت با پزشک به صورت خودسرانه قرص فلکستین مصرف میکرد بعضی مواقع دانه هایی بر پوست صورتش ظاهر میشد و گه گاهی صورتش قرمزش میشد چند ماه اخیر شکایت داشت که بدنش عرق میکند خواستم بدانم که این عوارض پوستی و اقدام به خودکشی از عوارض مصرف فلوکستین است - با سپاس از شما
 • مریم دژفر ۱۰:۵۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
  سلام من تقریبا 3 سال قرص فلوکستین را استفاده کردم و تقریبا 1 سال است که کنار کذاشته ام در حال حاضر دوباره استفاده می کنم احساس میکنم که دهانم درد میکند می خواهم بدانم که به خاطر استفاده از این قرص است
 • saeid ۰۶:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۴
  0 0
  MAN 2 SALE ROZI 3 TA 20 MIL FLOXITIN VA 3 TA ZANAX VA 5 TA CODEIN MIKHORAM DIGE ROM ASAR NADARE CHIKAR KONAM PANIC ATTAK SHADID DARAM 7 SAL DERAG MASRAF MIKARDAM SHADID
 • mohammamd ۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۴
  سلام. من مخواستم بدونم کپسول فلوکستن20 با کپسول ویتامین E 400 باهم بخوریم تداخل ندارند ممنون میشم جوابم سریعا بدین . مرس
 • نسترن ۰۹:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۶
  سلام من برای کاهش وزن میتونم ازاین قرص استفاده کنم چون میگن بی اشتهایی میاره .در ضمن هیچ مشکلی هم ندارم .داروی خاصی هم مصرف نمیکنم .
 • hossein farmani ۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۳
  43 11
  mamnoonam az in hame tavajoh be ma
 • محمد ۰۲:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
  58 23
  با سلام.من پس از چند دفعه خوردنه قرص اعصاب دوبا ره واسم دارویه فلوکستین ونورترپتیلین تجویز کردن ولی بهتر نشدم دلیلش چیه ممنون میشم.
 • za ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۴
  سلام من یک سال پیش به دلیل پرخاشگری خیلی زیاد و اظطراب و استرس پیش یه روانپزشک رفتم که بهم فلوکستین داد و یکماه مصرف کردم و حالم خیلی خوب شد ولی دیگر به دکتر مراجعه نکردم الان دچار فراموشی شدم و در به یادآوری و به یاد سپردن دچار مشکل شدم آیا فراموشی از عوارض فلوکستین است و آیا به طور کلی این دارو چه کوتاه مدت و چه بلند مدت باعث فراموشی می شود یا خیر ممنون از شما
 • رها ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  0 0
  خیییییییییلی خوبه
 • رها ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۸
  54 16
  خیییییییییلی خوبه
 • ستایش ۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
  70 19
  ba slm .man khodsarane in daru ro estefade mikonam va baraye avvalin barame .do baste estefade kardam asabam khub shode .man allan in avarez daru ro ke didam mitarsam lotfan rahnemaieam konid
 • مریم ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
  سلام من این دارو را به مدن 4 سال استفاده می کردم در این مدت دندانهایم بسیار درد میکرد اما نمیدانستم که به خاطر استفاده دارو است به خاطر درد دندان ها و دندان قروچه شدید آن را قطع کردم تقریبا 1 سال بود که استفاده نمیکردم که حالتهای بدی در خود احساس می کردم حالت پرخاشگری شدیدی داشتم . خود به خود گریه می کردم خودم میدانستم که افسرده شده ام به خاطر قطع دارو مدتی بود که پای راستم درد میکرد هر آزمایشی که دادم مشکلی در آزمایشم نبود دوباره قرص فلوکستین را به خاطر درد پاها و همچنین لنکنت زبانی که میگردفتم استفاده کردم احساس می کنم کمی لکنت زبانم را خوب کرده و کمی درد پایم آرام شده اما دندانهایم دوباره درد شدیدی دارد نمی دانم که این قرص را استفاده کنم یا قطع کنم از شما درخواست میکنم من را راهنمایی کنید
 • Shamim ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۲
  61 23
  Slm . mn jadidn sare ye masaeli kheyli zod ranj shodm o in ghaziye baes shode hamash gerye konm o ba shenidane ye ahang hai ashk to cheshmjam mishe . mikham bdonm masrafe in ghord ba doze 10 eshkali dare ya na ?
 • مصی ۰۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۷
  90 48
  سلام.به سفارش یکی از دوستان می خوام فلوکستین 10 رو شروع کنم.استرس ترس اضطراب افکار فوق العاده منفی ترس از آینده و ...دارم.چون من دیالیز می کنم و مشکل قلبی و آنمی شدید دارم می تونم این قرص رو مصرف کنم؟
 • نگار ۲۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۲
  سلام خسته نباشید، ممنون که راهنمایی میکنید ، الان دوروز هست که پیشه دکتر رفتیم نامزدم دچار وسواس فکری هست، فلوکستین و هالوپریدول دکتر داد براش، آیا خوب میشه؟خیلی نگرانم ، من بایدچطور رفتارکنم که براش خوب باشه؟
  • علیرضا ۰۸:۰۹ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
   با سلام من فلوکستین ۲ چهار ساعت قبلاز نزدیکی جنسی میخورم همیشه نمبخورم ایا برای من عوارضوخطریدارد بعضیاوقات تو خواب میلرزم از مصرف این دارو نیست ؟
  • امير حسين ۱۸:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۱
   سلام مدتى است كه دچار وسواس فكرى هستم و گاهئ نيز شدت پيدا مى كند وحدود يك ماهي است كه دچار سر گيجه داعم و احساس سوزش در قفسه سينه وقلب مى كنم كه با تست ورزش واكو هيچ مشكلئ نداشت ولى اين حالتها را در اكثر مواقع دارم ودكتر فلوكستين ١٠ رو با پروپنانول ٢٠ برام تجويز كرد و دو روز كه شروع به مصرف كردم ايا راه درمان درست است چون واقعأ ديگه از اين حال بد خسته شدم لطفأ راهنمايى كنيد ممنون
 • محمد هادی ۰۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۳
  بنده پانیک هستم.دقیقا یکسال از عمر بیماری بنده می گذرد.فشار خون هم در این مدت داشتم...چون عمر پانیک در انسان یک سال است.مدتی است از خوردن فلافاکسین به حداقل رسیدم.و الان سه روز هست خوردن قرص را ترک کردم.عوارض سر گیجه دارم .ولی مخصوصا در خواب و یا بعد از خواب احساس کمبود اکسیژن و خفگی دارم.چه مار باید بکنم.ممنونم
 • رسول ۱۱:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  آیا عوارض این دارو به مرور زمان کم تر میشود یا که دائمی است؟
 • R ۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۱/۰۸
  مدت دوماه است که جهت رفع زود انزالی از فلوکسیتین 10 (روزی 2 تا)با تجویز پزشک استفاده میکنم در خصوص زود انزالی خیلی خوب بوده است ولی عوارض زیادی مانند یوبوست،خمیازه و بیحالی برایم به وجود آورده است آیا ادامه بدم یا خیر؟
  • زی زی ۱۱:۳۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۷
   باسلام .عرض کنم دکترزنان به علت قطع شدن پریود درمن درسن۳۹ سالگی که ((علتش هم تنشی بود که به من وارد شده بود به خاطر یک مساله ای)) قرص فلوکستین۲۰ روزی ۱ بار تجویز کردن که خیلی موثر بوده ولی دراثر خوردن این دارو میل جنسیم کاهش شدیدی پیداکرده ایا میتونم قطره ی گلسرخ استفاده کنم؟ ایا تداخلی با این دارو ( فلوکستین ۲۰) نداره؟ متشکرم.
 • laleh ۱۹:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۹
  با سلام من چهار روزه که فلوکستین 20 را به پیشنهاد یکی از فامیل شروع کرده ام. خودش مصرف میکرد و اخلاقش به طرز عجیبی خیلی خوب شده. من بسیار استرس دارم و از زندگی نا امیدم و اصلا دوست ندارم به زندگی ادامه بدم . هیچ چیز خوشحالم نمیکنه اکثر اوغات عصبانیم . دچار وسواس فکری هم هستم. میخواستم بدونم مصرفش ایرادی نداره؟ راستش چون من بدون مشورت پزشک و خودسرانه اقدام به مصرف این قرص کردم میترسم میخواستم بدونم اگه بعد از پنج روز مصرف این دارو از همین امروز مصرفشو قطع کنم مشکلی پیش نمیاد؟ چون تو مطالبتون خودندم که نباید بطور ناگهانی مصرفشو قطع کرد... با تشکر فراروان
  • مهسا ۲۱:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۲
   1 0
   Salam Man fekr mikonam az hodoode 10 sale pish in daroo ro masraf mikonam motasefane bedalili pishnahade doostam oon moghe asabio vasvas va parkhshgar boodam vali ghabele control vali too in moddat chandin bar that kardam yekbar bedalile bardari va bad az etmame shirdehi dobare aghaz kardam vali hey ye moddat that mikardam vali har bar az ghabl badtar o badtar mishodam Ta hodoode 3 sale pish yekdafe be kolli az mavade ghazaee alergi peyda kardam ba sheddate ziadke hamchenan Roozi 2 adad antihistamin estefade mikonam man Iran nistam va hich vaght doctoram nagofte momkene az floxetin bashe 4 mah gizashte gat ksrdam mikhastam dobare bardar besham vali az bas halam bad shod 2 haftast dobare shoroo kardam Mikhastam bedoonam aya alergi poostin be in dalile Va inke ta akhare omr mishe az in ghors estefade kard? Chon hardafe that mikonam taze ba nazare pezesh yani aroom aroom that mikonam bad az 2 mah halam az ghabl ham badtar mishe Kheili ehtiaj be rahnamaeetoon daram Mamnoon
  • سمیه ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۱
   0 0
   من با ضربه روحی شدیدی رو 7 ماه پیش مواجه شدم و دوران پیش از قاعدگی وحشتنتاکی رو داشتم . حدود 5 ماه هست که روزی یک عدد فلوکستین 20 استفاده می کنم. عصبانیت و افسردگی و پرخاشگریم خیلی قابل کنترلتر شده ولی میل جنسی و تجربه ی ارگاسمم به صفر رسیده.نمیخوام این دارو رو قطع کنم ( البته با تجویز پزشک مشاور بوده ). برای برگرداندن میل جنسی و کاهش عوارض کاهش میل جنسی این دارو چه کنم؟
 • ت ۱۴:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۷
  7 1
  سلام امیدوارم حالتان خوب شود اول ورزش کن اگر بهتر نشدی برو دکتر روانشناس اگر نتیجه نگرفتی برو دکتر روانپزشک با آرزوی سلامتی
 • فرهوده ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۹
  0 0
  سلام , من دچار افسردگی شدم , دلبان ۱۵۰ همراه با فلوکستین ۲۰ مصرف می کنم. آیا تداخل دارویی دارد. لطفا راهنمایی کنید .ممنونم
 • mehrdad ۰۲:۰۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۶
  0 0
  واسه زود انزالی خوبه یا نه ؟ خدا همه رو شفای عاجل بده
 • حامد ۱۸:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۹
  با سلام من به خاطر مشکل افسردگی و وسواس فکری دکتر این دارو رو برام نوشته الان 5 روزه مصرف میکنم ولی احساس میکنم علایم افسردگی در من بدتره شده آیا طبیعیه یا نه؟؟؟
 • سمیرا ۱۲:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۶/۳۱
  0 0
  سلام برای کاهش وزن به من قرص فلوکستین معرفی کردن سرچ کردم همه این قرص و پیشنهاد دادن ولی من 5 ماه قرص: پنتاپرازول 20-قبل صبحانه پروپرانولون 10 - صبح وشب نورتریپتیلین 25 - صبح 1/4 و شب 1/2 فاموتیدین 20 - شب می خواستم بدونم برای کاهش وزن خوردن فلوکستین با این داروها تداخلی نداره؟ و روزانه چه مقدلر باید مصرف کنم. ممنون
 • سجاد ۲۳:۳۷ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۲
  من يه مدت فلوكسيتين ٢٠ ميخوردم حدود سه ماه بعد ولش كردم بعد از شش ماه دوباره واسه يه ماه مصرف كردم . تو اون يه ماه دجار بي خوابي و بد خوابي شدم. آيا اين عوارضشه؟ اكه هست جه مدت طول ميكشه خوب بشم؟ لطفا جوابمو بدين ممنون
  • صابر ۲۱:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۲/۱۴
   سلام من حدود ۱۰ روز هس به خاطر زود انزالیم روز دو عدد فلوکستین ۲۰ میخورم در انزالم تاثیر بسیار خوبی داشته ولی کمی احساس گیجی دارم و پوست صورتم قرمز شده به نظرتان ادامه بدم یا دارو را کم و زیاد کنم یا قطع کنم
 • مهدی ۱۷:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
  15 9
  این دو دارو وابسیتگی نمی آره من بدلیل پانک 2 سال خوردم و دارو های خانواده دیازپام وابستگی می آره با نظر پزشک مشکلی نداره
 • مهدی ۱۷:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۴
  25 7
  فکر کنم حداکثر در روز مصرف فلوکسیتین 60 میلی گرم است ولی با پزشک مشورت کنید و خودسرانه نخورید
 • S.A ۲۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
  0 0
  سلام. من به دلیل داشتن افسردگی خفیف پزشک این دارو را برای من تجویز کرد اما من بعد از مصرف کمتر از یک هفته ان را خودسر قطع کردم این جریان مربوط یه شش ماه پیش است جدیدا حس میکنم در عملکرد درسی و انگیزه و تمرکز برای درس خواندنم اختلال ایجاد شده من مطمئنم نیستم بخاطر عود افسردگی باشد چون مثل اون زمان علایم جسمی و علاقه به مرگ ندارم اما نا امید هستم و تمبل و بی تمرکز و بی انگیزه شده ام. می خواستم بدانم مصرف دوباره این دارو و یا دارویی به طور کل برای بهبود شرایطم وجود دارد در ضمن من علاقه مند به تجربه روان درمانی در صورتی که کمک کننده باشد نیز هستم لطفا من را راهنمایی بفرمایید.
 • افسرده ۰۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۳
  70 25
  واقعا ممنون از اطلاعاتتان خیر ببینین
 • noonaabdolahzadr ۱۵:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۴
  یلام من مشکلی ندارم فقط دکتر پوست این فلوکستین و برام نوشت بعد 3 مرحله این قرصارو واسم نوشت آیا ربط به پوستم داره؟؟جواب لطفآ
 • Jvd ۱۱:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۰۵
  0 0
  سلام من ١٥ روزه كه فلوكستين ٢٠ رو روزي ١ عدد مصرف ميكنم. احساس ميكنم با خوردن اين دارو دندان درد گرفتم و ريزش موهام خيلي بيشتر شده ميخواستم بدونم آيا ارتباطي بين اين عوارض و مصرف اين دارو هست يا نه؟ با تشكر
 • Zahra ۲۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
  0 0
  سلام خواهر من 25 سالشه و به تجویز پزشک 4 روزه که قرص فلوکتیسین 10 مصرف میکنه والان حالت تهوه دلهره و سرگیجه شدید داره و اصن نمیتونه غذا بخوره میخواستم بدونم طبیعیه؟ باید مصرفشو ادامه بده یا قطع کنه؟ و عوارضش چقد طول میکشه
 • مریم ۲۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
  0 0
  خیلی ها نوشتن که به توصیه ی دوست یا فامیل شروع به مصرف این دارو کردن.آخه این چه کاریه؟؟؟؟؟؟هرکس باید برای درمانش پیش دکتر بره و دکتر با توجه به نوع افسردگیش بهش دارو میده.دارویی که برای دوست یا فامیلتون جواب داده شاید برای بهبودی شما مناسب نباشه.سرخود قرص نخورین
 • الهام ۰۸:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۹
  0 0
  من هفته هفت بارداری ام و دیشب فلوکستین مصرف کردم معدم داغون شده نتونستم شب بخوابم چه کنم
 • هدی ۲۳:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۶
  0 0
  سلام.من چهار سال هست که به خاطر ناامیدی و افسردگی و پرخاشگری فلوکستین مصرف می کنم.خلق و خو م رو خیلی بهتر کرده اما میل جنسی ام رو تا حدود هشتاد نود درصد از بین برده و وقتی قطعش می کنم دوباره پرخاشگریم برمی گرده.نمی دونم چکار کنم
 • عليسان ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  0 0
  والا اين چجور دارويي هس من يدونه از فوايدش نشنیدم
 • Alisan ۱۵:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۴
  0 0
  والا ترامادول ك يك مواد مخدر كشنده است. اين همه عوارض ندارد بهتره ك با ورزش كردن اين افسردگي رو بر طرف كرد
 • ﻣﺴﻠﻢ ۱۵:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۵
  0 0
  ﺳﻼﻡ ﭼﺮا ﺩاﺭﻭﻫﺎﻱ ﻓﻠﻮﻛﺴﺘﻴﻦ ﻭﺳﻮﻣﺎﺗﺮﻳﭙﺘﺎﻥ اﻳﺠﺎﺩ ﺗﻨﮕﻲ ﻧﻔﺲ ﻣﻴﻜﻨﻦ?
 • نازنین ۱۰:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۸
  0 0
  سلام نازنینم23ساله خودم دانشجوی روانشناسی هستم ولی بخاطر مشکلات زیادی که دارم دچار اختلال های زیادی هستم همزمان وسواس فکری عملی افسردگی افکار پارانوییدی و پانیک واضطراب دارم. نمیدونم برای کدوم بیماریم زودتر اقدام کنم قلبم بشدت بخاطر پانیک منو ترسونده همش فکر میکنم میمیرم اضطراب وافسردگی شدید دارم اگه کمکم کنید ممنون میشم
 • مریم ۱۵:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۳
  0 0
  سلام من 19 سالمه الان دو هفته است دارم فلوکستین میخورم اما بدون تجویزه پزشک. اگه یه روز نخورم عصبی و افسره میشم. میخواستم ببینم برام ضرر داره یا اگه زیاد بخورم میتونه اعتیاد اور باشه؟
 • زهرا غلامی ۲۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  0 0
  سلام من به خاطر استرس و عدم تمرکز حواس به دکتر مراجعه کردم و برام فلوکستین و ایندرال تجویز کردن.الان دو روزه دارم این قرص ها رو میخورم سردرد شدیدی پیدا کردم قبلا هم هر روزه سردرد داشتم اما این دفعه وحشتناکه.قطع کنم مصرف این قرص ها رو یا نه و اگر قطع کنم جاش چه قرص هایی بخورم که استرس و عدم تمرکزم رو کم کنه؟
 • برنامه نویسی ios ۱۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
  0 0
  باسلام ممنون از سایت خوبتون.
 • هستی ۱۶:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳
  سلام من با مصرف این دارو میل جنسیم صفر شده ایا میتوان همراه با مصرف این دارو میل جنسی رو تقویت و درمان کرد لطفا راهنماییم کنین؟
 • محمد مقدم ۱۱:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
  0 0
  به نظرم در این موارد باید با پزشک مشورت کرد
 • مهسا ۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۵
  0 0
  سلام.من بخاطر افسردگی و پرخوری عصبی فلوکستین مصرف کردم قبل از تجویز پزشک خودم دربارش تحقیق کردم پزشک هم تاییدش کرد تا یه مدت که مصرف میکردم حالم خوب بود تمام اون مشکلات قبل از بین رفت اما بعدا که بهتر شدم قطع کردم دوباره حالم بد شد اینا نشون نمیده که قرصش اعتیادآوره؟وقتی حالم خوب شده بود چرا باید ادامه میدادم کلا چه مدت باید مصرف کنم که مطمئن بشم عوارض برنمیگرده؟
 • علیبراتی ۱۱:۴۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۶
  0 0
  من چندسالی هست که فلووکسامین مصرف میکنم اماامروزدرکنارفلووکسامین میخوام فلوکستین۱۰هم مصرف کنم به نظرشماضرری نداره؟
 • حسین ۱۱:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۹
  آیا کاهش وزن میاره.چطوری؟
 • ریحانه ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
  سلام يه برادر 10 ساله دارم که مدتی قرص ریسپریدون و فلوکستین مصرف میکرد،اما به یکباره مصرف این دارو ها رو قطع کرد الان خیلی عصبیه و تو مدرسه هم ازش شاکی ان به خاطر آروم و قرار نداشتنش. وقتی داروها رو هم مصرف میکرد تاثیر چندانی رو رفتارش نداشت برای همین مصرفش و قطع کردیم و در ضمن باعث شده بود اضافه وزن بیاره که دکتر برای اینکه قندش بالا نره قرص متفورمین هم تجویز کرد خیلی نگرانشم، از يه لحاظ عوارض قرص ها زیاده از يه لحاظ هم این حالت عصبی بودنش لطفا راهنمایی کنید چیکار کنیم دوباره مصرف داروهاش و شروع کنه؟
  • امیر ۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
   0 0
   قطع ناگهانی داروهای اعصاب خیلی بد است و باید تدریجی قطع گردد
  • حمید ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۸
   0 0
   داروی فلوکستین حدود یک ماه طول میکشه تا اثرش رو نشون بده. قطع مصرف این دارو کار اشتباهی از طرف شما بوده و در این زمینه حتما باید به روانپزشک مناسب رجوع کنید.و این مطالب رو باهاش درمیون بگذارید.
 • علی ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۸
  سلام به دوستان من در سال 94 به مدت یک سال از این قرص فلوکستین 20 استفاده کردم روزی 1 عدد و وزن خود را حدود 60 کیلو کم کردم از150 به 90 رسیدم بعد از یه مدتی بعضیدشبها حالم بد میشد قرص را دیگه نخوردم تا یه مدتی ولی باز داشت وزنم رفت بالا چند روزی باز نیخورم البته ایندفعه 10 میخورم میشه بپرسم چه کار کنیم عوارضش کم بشه
 • فرشته ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
  0 0
  سلام من 31 سالمه متاهل هستم و یک دختر دارم به علت فلج ناگهانی صورت (فلج بلز)بعد از مصرف دو دوره سیپرالکس و زدن امپول دگزا دچار اضافه وزن شدم صورتم خوب شده ولی برای ارامش داشتن برای جلوگیری از عود بیماری روزی 1 عدد فلوکسیتین 20 می خورم. وقتی بیدار میشم از خواب حالت نگرانی و دلشوره دارم و از خودم می پرسم چی کار کنم. نسبت به گذشته خیلی کمتر عصبانی میشم و به رفتار ادمها کمتر توجه می کنم و قبلا بعضی رفتارها و حرفهای دیگران برام ازار دهنده بود اما الان بهشون فکر نمی کنم در کل خوش بین تر و اروم تر شدم. فقط این حالت دلشوره که موقع بیدار شدن دارم یا استرس و کلافگی یک دفعه ای که شاید در روز یک یا دو بار به مدت کوتاه برام اتفاق بیفته اذیتم می کنه. فوق لیسانس هستم و از سر کار نرفتن و نداشتن درامد شخصی و بیشترم از این ازار می بینم که انگار دارم فرصت هامو از دست میدم. و اینکه به محض اینکه به هر دلیلی دو روز دارو رو نخورم از روز سوم اشتهای زیادی پیدا می کنم . که از ترس چاق شدن یا بدرفتاری با دیگران زود دارو رو تهیه می کنم و می خورم. الان حدود 9 ماهه که فلوکسیتین 20 می خورم. فقط نمی دونم تا کی باید ادامه بدمو اینکه یه دفعه ناخواسته اگر حامله بشم باید چی کار کنم . می خوام یه فکری به حال خودم کنم تا بتونم کمش کنم و بدون برگشتن به حالت های نا ارامی قطعش کنم... به نظرم یه کم سخت میاد. و خود فِکر اینکه چطوری باید این کارو انجام بدم بهم استرس می ده.
 • طباطبایی ۱۴:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
  0 0
  سلام من الان حدود 3 ماهه که فلوکستین 20 مصرف میکنم اما زیاد تاثیری تو پرخوری عصبی م نداشته واینکه میتونم همزمان با این دارو ونوستات هم مصرف کنم تداخل دارویی دارن یا نه ممنون
 • وحید ۰۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0 0
  آیا میتوان بدون نظر پزشک برای درمان زود انزالی و مشکل نعوظ از فلوکستین استفاده کرد در ضمن احساس میکنم افسردگی هم دارم در غیر این صورت به چه پزشکی باید مراجعه کرد روانپزشک یا اورولوژی
 • امیر ۱۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
  0 0
  با سلام و خسته نباشید. من تحت نظر پزشک فلوکستین مصرف میکنم. میخواستم بدونم آیا مصرف مسکنی ایی مثل استامینوفن کدئین هرازگاهی بخاطر سردرد یا دندان درد با فلوکستین تداخل خطرناک داره؟ و اینکه سیگار کشیدن باعث کاهش درمان با فلوکستین میشه؟. با تشکر
 • امیر ۰۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۱
  0 0
  سلام. میخواستم بدونم آیا استامینوفن کدئین با فلوکستین که تحت درمان هستم تداخل داره؟. آگه تداخل داره مسکنی کم خطر و کم تداخل نمیشناسمش که موقع سردردم ازش استفاده کنم؟
 • اشکان ۰۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
  4 2
  بخدا توکل کن و از این افکار استغفار کن کسی که خودکشی کنه در اون دنیا دچار عذاب میشه
 • X ۰۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۸
  0 0
  دوروزی میشه این دارو رو مصرف میکنم شدیدا بی خوابی میاره (حداقل برای من) بنده فرد پرخوابیم، حداقل 9 ساعت در شب میخوابم از وقتی مصرف این دارو رو شروع کردم میزان خوابم به 6 تا 7 ساعت رسیده اشتها رو هم کمی کاهش میده