چگونه رایحه بهتر برای عطر انتخاب کنیم

۱۳۸۵/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 199
چگونه رایحه بهتر برای عطر انتخاب کنیم
پيش رايحه:
بويي كه در چند ثانيه اول پس از زدن عطر به مشام مي‌رسد و با تحريك شامه جلب توجه مي‌كند. پيش رايحه شامل موادي است كه فشار بخار بیشتری دارند لذا سريع‌تر تبخير مي‌شوند.
ميان رايحه:
رايحه اصلي عطر كه چند دقیقه پس از استعمال عطر به مشام ‌مي‌رسد و تا چندساعتي دوام دارد را ميان رايحه مي‌گويند. ميان رايحه مشخصه اصلي عطر است.
رايحه پایانی:
بعد از چند ساعت بوي خشك و چرم مانندي كه اجزاي سنگين و پردوام عطر مانند رزين‌ها و كهربا‌، نعناع هندي، خس‌خس، روغن چوب صندل و مواد جنگلي مانند به مشام مي‌رسد و تا چند روزي دوام دارد.
یکی از اشتباهات رایج در هنگام خرید عطر آن است که عطر را از داخل بطری به صورت مستقیم بو کنیم! چراکه با این روش تنها (پیش رایحه) آن را امتحان نموده‌ایم. در حالی که مهم‌ترین قسمت یک عطر (میان رایحه) آن ‌مي‌باشد که بعد از چند دقیقه متصاعد ‌مي‌شود ضمن اینکه الکل موجود در آن باعث خستگی زودرس شامه ‌مي‌گردد. روش درست انتخاب عطر آن است که مقداری از آن را روی مچ دست قرار دهیم و چند دقیقه صبر کنیم تا نوبت به میان رایحه آن برسد. با این کار اجازه خواهیم داد که بر همکنش‌های بین پوست و عطر کامل شود و عطر شخصیت واقعی خود را نشان دهد. برای پی بردن به رایحه واقعی آن عطر بهتر است از محیط فروشگاه خارج شده و در جایی خلوت و با تمرکز به بررسی رایحه عطر بپردازیم.
تکنیک‌های بوییدن
یکی از روش‌های بوییدن، استفاده از کاغذهای مخصوص تست به نام بلاتر است به این صورت که ابتدا کاغذ را به عطر آغشته نموده و بعد از چند دقیقه با نفس‌های کوتاه رایحه را مورد آزمایش قرار ‌مي‌دهند.
عطرسازان حرفه‌ای در اتاقی با رطوبت و درجه حرارت کنترل شده و دارای تهویه مناسب ‌مي‌نشینند و با تمرکز رایحه عطر را مورد بررسی قرار ‌مي‌دهند. نوشتن وصف رایحه در هنگام بوییدن بسیار مهم است زیرا هم به تمرکز بیشتر کمک ‌مي‌کند و هم یادآوری دوباره رایحه را آسان‌تر ‌مي‌کند.
از آنجا که بینی به سرعت به بوی ثابت عادت ‌مي‌کند بهتر است تشخیص رایحه در کوتاه‌ترین مدت انجام شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.0277s, 18q