دانش‌آموزان يكي از مدارس، از داستان «پادشاه و پادشاه» (در مورد شاهزاده‌اي كه عشق سه شاهزاده خانم را رد مي‌كند و سپس با يك شاهزاده ديگر ازدواج مي‌كند) براي نوشتن داستان‌هايي در جايگزيني «سيندرلا» استفاده كرده‌اند.بازرسان دولتي مدارس، متوجه رفتارهايي مبتني بر تمايلات همجنس‌گرايانه نيز در كلاس‌هاي درس و زمين‌هاي بازي شده‌اند.

به تازگي رسانه‌هاي فارسي‌زبان بيگانه اقدام به ترويج روابط جنسي غيرشرعي كرده‌اند و با انواع ترفندها، سعي در تبليغ آن دارند. اين امر در حالي صورت مي‌گيرد كه نتايج به دست آمده از رفتارهاي جنسي در غرب، مورد اعتراض جوامع حقوق بشري به ويژه حامي كودكان و نوجوانان قرار گرفته و نيز اين رفتارها نتايج زيانباري از جمله شكستن هنجارهاي جامعه و خانواده‌ها را براي اين جوامع به دنبال داشته است.

به گزارش سرويس بين‌الملل «بازتاب» به نقل از «رويترز»، كودكان انگليسي ـ تا حدود چهار ساله ـ با استفاده از داستان‌هاي جن و پري و كتاب داستان‌هايي كه داراي شخصيت‌هاي همجنس‌گرا هستند، آموزش‌هايي را در مورد همجنس‌گرايي مي‌بينند.

به اين منظور، طرحي همه‌جانبه در چندين مدرسه انگلستان براي آشنايي كودكان با مسائل همجنس‌گرايانه شيوع يافته است كه داستان‌هايي مانند «پادشاه و پادشاه» و «تانگوي سه نفره» به ترتيب در مورد يك شاهزاده همجنس‌باز و سه كبوتري كه عاشق هم مي‌شوند، به كودكان آموزش مي‌دهند.

اين طرح 12/1 ميليون دلاري به نام پروژه «غريبه‌اي نيست» مورد حمايت وزارت آموزش‌وپرورش انگلستان نيز بوده و به اين منظور طراحي شده تا به مدارس كمك كند قواعد جديدي را براي معرفي همجنس‌گرايي به عنوان يك شيوه زندگي ترويج كنند.

اما اين مسئله، باعث خشم و ناراحتي بسياري از گروه‌هاي مذهبي شده است، چراكه آن را تبليغي در راستاي روابط همجنس‌گرايانه مي‌دانند.

به گفته مديران اين پروژه، دانش‌آموزان يكي از مدارس مجري اين طرح، از محور داستان «پادشاه و پادشاه» (در مورد شاهزاده‌اي كه عشق سه شاهزاده خانم را رد مي‌كند و سپس با يك شاهزاده ديگر ازدواج مي‌كند) براي نوشتن داستان‌هايي در جايگزيني «سيندرلا» استفاده كرده‌اند.

در مدرسه ديگري در لندن هم بچه‌هاي چهار تا يازده ساله براي اجراي نمايشنامه‌اي آماده مي‌شوند كه درباره علاقه مردان به آشپزي، نظافت و هنر است.

در سال 2003 انگليس قانون ممنوعيت مقامات محلي از تبليغ و ترويج همجنس‌گرايي به عنوان يك شيوه زندگي را لغو كرد و پروژه «غريبه‌اي نيست»، نخستين تلاش براي وارد كردن مسائل همجنس‌گرايانه به زندگي مدارس ابتدايي است.

بازرسان دولتي مدارس، متوجه رفتارهايي مبتني بر تمايلات همجنس‌گرايانه نيز در كلاس‌هاي درس و زمين‌هاي بازي شده‌اند.

مسئولان اين پروژه، اين طرح را ملهم از سخنان «دزموند توتو»، برنده نوبل ادبيات از آفريقاي جنوبي مي‌دانند كه در فوريه 2004 گفته بود: «همه مردم خودي هستند، هيچ غريبه‌اي نيست؛ صرف نظر از اعتقاد، رنگ، جنسيت و يا تمايلات جنسي آنان».

«اليزابت اتكينسون»،‌ مدير پروژه به راديو «بي.بي.سي»، گفت: «اين كتاب‌ها تنها نشان‌دهنده جنبه‌اي از زندگي هستند. كاري كه ما مي‌كنيم، ارايه واقعيت است؛ اين امر، جزيي از تجربيات زندگي بسياري از كودكان كشور است».

«طاهر علام»، سخنگوي بخش آموزش شوراي مسلمانان انگليس، مي‌گويد: اين پروژه نوعي از زندگي خانوادگي را ترويج مي‌كند كه مخالف آموزه‌هاي اسلام و بسياري مذاهب ديگر است.
وي مي‌گويد: «چرا بايد چنين ايده‌هايي را به كودكان معرفي كنيم؟ و چرا بايد والدين به شدت نگران باشند؟ اين خلاف اعتقادات و ارزش‌هاي آنان است».

«استفان گرين»، مدير گروه مذهبي «صداي مسيحيت»، مي‌گويد: «اين نقض حقوق كودك است. اين پروژه تنها تبليغي براي همجنس‌بازي است كه با عادي نشان دادن اين روابط، مي‌تواند كودكان را به افراد متجاوز تبديل كند. اين كار باعث شده كه آرامش ذهن والدين نيز به هم بخورد، چراكه اينامر، خيانت به اعتماد والدين به مدارس به عنوان محلي امن براي كودكانشان است».

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =