درمان اعتياد به شيريني از ترك مواد مخدر سخت‌تر است

۱۳۸۹/۰۷/۱۸ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 20530
سلامت نیوز: كارشناسان سلامت با هشدار نسبت به شيوع آنچه آن را اعتياد به شيريني‌ها مي‌نامند، اعلام كردند كه رهايي از اعتياد به شيريني‌ها از ترك سيگار و مواد مخدر سخت‌تر است.

تلويزيون العربيه در گزارش بخش سلامت و پزشكي خود با هشدار نسبت به زيان‌هاي آنچه را كه "اعتياد به شيريني‌ها " مي‌نامد، به نقل از كارشناسان اعلام كرد كه رهايي از اعتياد به شيرين از ترك سيگار و مواد مخدر سخت‌تر است.

اين گزارش با هشدار نسبت به كميت‌هاي قند اضافي موجود در برخي وعده‌هاي غذايي افزود: 18 درصد غذاها داراي ميزان زيادي قند هستند و اين امر احساس خستگي و درد را براي بعضي افراد به ارمغان مي‌آورد به گونه‌اي كه با دچار شدن به آشفتگي مزمن توانايي كاهش وزن را از دست مي‌دهند.

بر اساس اين گزارش، اعتياد به شيريني داراي انواع مختلفي از جمله اعتياد به نوشابه‌هاي گازدار است.

در اعتياد به نوشابه‌هاي گازدار كه بيماران همواره مواد قندي و كافئين دار تناول مي‌كنند؛ احساس خستگي مزمن يكي از نشانه‌هاي اين نوع بيماري است.

تغيير عادات غذايي، ورزش و خواب كافي براي رهايي از انواع بيماري‌هاي موسوم به اعتياد به شيريني را توصيه مي‌كند.

نوع ديگري از اعتياد به شيريني وجود دارد كه با افسردگي بانوان كه معمولاً با فرا رسيدن سن يائسگي و دوران قاعدگي همراه است، با آزمايش‌هاي هورموني قابل تشخيص نيست و فقط در صورت پيشرفت قابل توجه كه به مراحل نگران كننده مي‌رسد، تشخيص مي‌شود.

اين گزارش حاكي كه شكل گيري عادات غذايي نادرست به ويژه رژيم‌هايي كه بر اساس مواد قندي شكل مي‌گيرند، مي‌توانند سلامتي افراد را با خطرات گوناگوني مواجه كنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.23544s, 18q