از خواص درماني چاشني‌ها در غذاهاي خود بهره‌مند شويد

۱۳۸۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۹ - کد خبر: 20540
از خواص درماني چاشني‌ها در غذاهاي خود بهره‌مند شويد
سلامت نیوز: هندي‌ها به مصرف غذاهاي پرادويه و تند معروف هستند، شما هم قطعا اينگونه تصور مي‌كنيد كه خوردن غذاي بدون ادويه و چاشني اصلا امكانپذير نيست.

به گزارش  ايسنا، اما چاشني‌ها علاوه بر اينكه طعم خوشمزه و مطبوعي به غذا مي‌دهند در بسياري از موارد خاصيت درماني و شفا دهنده دارند. براي مثال پودر فلفل بعنوان تسكين دهنده درد مفاصل شناخته شده است. در فلفل ماده‌اي به نام «كاپسايسين» وجود دارد كه خاصيت ضد التهابي دارد و به كاهش درد و تورم مفاصل كمك مي‌كند.

به گزارش شبكه خبري تورنتو نيوز، دارچين هم چاشني ديگري است كه براي مقابله با ديابت نوع دوم و بيماري قلبي مفيد است. حدود نصف يك قاشق چايخوري دارچين، قند خون، كلسترول و ميزان تري گليسيريد را پايين مي‌آورد.

پودر سير هم براي سلامت قلب بسيار خاصيت دارد. مصرف سير حدود 10 درصد از كلسترول و چربي گليسيريد خون مي‌كاهد.

روغن ميخك هم يكي ديگر از چاشني‌هاي پرخاصيت است كه براي درمان دندان درد بسيار مفيد است و خاصيت دهان شويه قوي دارد. ماده اصلي روغن ميخك «اوگنول» نام دارد كه خاصيت ضد التهابي است و به كاهش درد و تورم هم كمك مي‌كند. ميخك بعلاوه براي هاضمه و گوارش هم مفيد است.

چاشني بعدي زنجبيل است كه به دليل خاصيت آنتي اكسيداني بسيار قوي با اكثر بيماريها مبارزه مي‌كند و اسپاسم و تورم در دستگاه گوارش را كاهش مي‌دهد. همچنين براي درمان حالت تهوع و استفراغ بسيار مفيد است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.86985s, 18q