ترکیبی جادویی برای رهایی از شپش ها

۱۳۹۶/۰۱/۱۵ - ۱۶:۲۴ - کد خبر: 209369
ترکیبی جادویی برای رهایی از شپش ها

سلامت نیوز: انواع شامپوها برای درمان شپش سر در بازار وجود دارد. با این وجود، اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی بوده‌اید که این شامپوها را مصرف کرده‌اند، احتمالا متوجه عدم تاثیرگذاری و قیمت بالای آن‌ها شده باشید. حتی شاید ساعت‌ها برای از میان بردن شپش‌ها وقت گذاشته باشید، ولی نتیجه‌ای نگرفته باشد و شپش‌ها همچنان آزادانه روی سرتان زندگی کنند!

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فرادید، اگر همه روش‌ها را امتحان کرده‌اید ولی به نتیجه‌ای دست نیافته‌اید، جای نگرانی نیست. در این گزارش، ترکیب خانگی را به شما معرفی خواهیم کرد که در درمان شپش سر به کمکتان می‌آید و بسیار هم تاثیرگذار است. اگر فرزندتان نیز با مشکل شپش سر دست و پنجه نرم می‌کند، حتما روش زیر را بر روی موهایش امتحان کنید.

موارد مورد نیاز و روش تهیه

شانه مخصوص شپش سر
سرکه سفید
دهان شویه (از هر برندی)
حوله
کلاه مخصوص رنگ گذاشتن مو یا کیسه پلاستیکی ساده

در ابتدا به کمک دهان شویه موهای فرزندتان را بشویید تا کاملا خیس شود. به کمک یک کیسه پلاستیکی یا کلاه مخصوص رنگ گذاشتن مو، موهایتان فرزندتان را به مدت 60 دقیقه به همان حال رها کنید. سپس کلاه یا پلاستیک را بردارید.

در مرحله بعد، باید موهای فرزندتان را با سرکه شسته و دوباره یک ساعت دیگر (همراه با کلاه یا پلاستیک پوششی) به حال خود رها کنید. سپس موهای فرزندتان را با یک شامپوی معمولی بشویید.


بوی دهان شویه موجب فرار کردن شپش‌ها می‌شود

با کمک شانه مخصوصِ از بین بردن شپش سر، موهای فرزندتان را شانه کنید. سرکه سفید تمام تخم‌های ریخته شده شپش‌ها در ریشه مو را از بین می‌برد. همچنین بوی تند دهان شویه (به خاطر وجود نعناع) موجب فرار کردن شپش‌ها می‌شود زیرا این بو برای آن‌ها غیر قابل تحمل است. شما حتی می‌توانید دهان شویه‌های حاوی اسانس نعناع را داخل ظرف ریخته و آن را روی موهای فرزندتان پیش از رفتن به مدرسه اسپری کنید.

این روش گرچه حدود سه ساعت زمان می‌برد، اما به نسبت مصرف داروهای شیمیایی بسیار مفیدتر است. حتی ممکن است مواد شیمیایی وارد گردش خونی فرزندتان شود.

منبع: healthylifecenter

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.62302s, 19q