اکبری:

هشدار نسبت به قاچاق خاک استان فارس و جزیره هرمز

۱۳۹۶/۰۲/۰۳ - ۱۲:۱۹ - کد خبر: 211234
هشدار نسبت به قاچاق خاک استان فارس و جزیره هرمز

سلامت نیوز:عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با هشدار نسبت به قاچاق خاک استان فارس و جزیره هرمز، گفت: انتظار می رود سازمان حفاظت محیط زیست با اتخاذ تدابیر ویژه و استفاده از اهرم های قانونی از فروش و قاچاق خاک جزیره هرمز و استان فارس جلوگیری کند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خانه ملت،علی اکبری ، در رابطه با اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه فروش خاک در جزیره هرمز غیرقابل انکار است و اگر این روند ادامه داشته باشد تا چند سال آینده جزیره هرمز به یک ناکجاآباد تبدیل خواهد شد که خیلی ارزش خاصی ندارد، تصریح کرد: طرح چنین اظهاراتی از سوی مسئول یک دستگاه نظارتی به هیچ وجه قابل توجیه و پذیرفتنی نیست زیرا نظارت بر امور مربوط به محیط زیست تکلیف و وظیفه ذاتی سازمان حفاظت محیط زیست بوده و مشخص است که با طرح چنین اظهاراتی در انجام وظیفه خود کوتاهی کرده است.

سازمان حفاظت محیط زیست باید در رابطه با فروش خاک جزیره هرمز شفاف سازی کرده و پاسخگو باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست باید در رابطه با فروش خاک جزیره هرمز شفاف سازی کرده و پاسخگو باشد، افزود: این دستگاه باید در چارچوب قوانین و اختیارات پیگیری های لازم را انجام داده و بر حسب وظیفه از فروش خاک جزیره هرمز جلوگیری کند؛ در این رابطه لازم است اگر مجوز فروش خاک هرمز برای فرد یا دستگاهی صادر شده است آن را پیگیری و بررسی کند.

وی درباره بخش دیگری از اظهارات رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه ما در چارچوب قوانین و اختیارات خود مکاتبات و پیگیری‌هایی را در رابطه با فروش خاک هرمز انجام داده‌ایم، گفت: نوشتن نامه و تذکر کتبی وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست را ساقط نمی کند؛ مسائل محیط زیست حاکمیتی و فراسرزمینی است و باید آنها را به صورت جدی مورد توجه قرار داد.

خاک جزیره هرمز سرمایه ملی است و باید از آن حفاظت کرد

اکبری با یادآوری اینکه خاک جزیره هرمز سرمایه ملی است و باید از آن حفاظت کرد، گفت: جزیره هرمز دارای خاک های رنگینی است که در کنار یکدیکر طیف بسیاری از رنگ ها را تشکیل می دهند و سودجویان به دلیل مرغوبیت و منحصر به فرد بودن خاک هرمز را به کشورهای همسایه قاچاق می کنند.

لزوم برخورد قاطع و جدی با عاملان فروش و قاچاق خاک هرمز

این نماینده مردم در مجلس دهم بر لزوم برخورد قاطع و جدی با عاملان فروش و قاچاق خاک هرمز تاکید کرد و گفت: هر چند در حال حاضر لایحه حفاظت از خاک در دستور کار کمیسیون کشاورزی قرار دارد و با تصویب و اجرای آن می توان از قاچاق خاک جلوگیری کرد اما با استفاده از قوانین موجود هم می توان با عاملان فروش و قاچاق خاک برخورد کرد.

خاک استان فارس و جزیره هرمز به کشورهای همسایه قاچاق می شود

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم، با هشدار نسبت به قاچاق خاک استان فارس و جزیره هرمز، تصریح کرد: بر اساس گزارش های واصله با معضل قاچاق خاک در استان فارس و جزیره هرمز روبرو هستیم که در این رابطه با تذکر شفاهی و ملاقات حضوری با مسئولان محیط زیست خواستار رسیدگی به این موضوع شدیم اما هنوز اقدامی در این رابطه صورت نگرفته است این در حالی است که خاک عنصری بسیار ارزشمند و قاچاق آن تهدیدی بزرگ برای کشور محسوب می شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، افزود: انتظار می رود سازمان حفاظت محیط زیست با اتخاذ تدابیر ویژه و استفاده از اهرم های قانونی از فروش و قاچاق خاک جزیره هرمز و استان فارس جلوگیری کند.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.16032s, 18q