تايپيست‌ها در معرض ابتلا به آرتروز زودرس

۱۳۸۶/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2141
تايپيست‌ها در معرض ابتلا به آرتروز زودرس


 
 به گزارش سلامت نیوز دكتر ديانت متخصص ارتوپد در گفت وگو با ايسنا، با بيان اين مطلب گفت: اولين بخشي كه در اندام بدن تايپيست‌ها دچارعارضه مي‌شود مهره‌هاي گردن به خصوص مهره‌هاي 5 و6 است كه در طولاني مدت باعث آرتروز مي‌شود اين عارضه بر روي ريشه‌هاي عصبي فشار وارد مي كند كه با دست قابل لمس است و باعث درد در دستها مي‌شود.


وي درباره راه‌هاي پيشگيري از درد دست در تايپيست‌ها و كساني كه با كامپيوتركارمي‌كنند، اظهار داشت: ورزش و نرمش‌هاي تقويت كننده عضلات گردن، شانه و كتف، قبل از شروع كار و بعد از آن باعث جلوگيري از فشار روي استخوان، مهره‌ها، مفاصل گردن و ريشه‌هاي عصبي مي‌شود.


وي افزود: كار بيش از حد تايپيست‌ها به علت حالاتي كه بر دستشان وارد مي‌كنند ممكن است مچ دست و مفاصل انگشتان آنها را دچار آرتروز زودرس كرده و فشار برروي دست‌ها و عصب‌هايشان باعث درد همراه با خواب رفتگي و كم حسي در انگشتان ‌شود.


ديانت درباره نقاش‌ها، موزيسين‌ها، بافندگاني كه كارهاي غيرعادي انجام مي‌دهند، اذعان داشت: در اين مشاغل به علت فشار اضافي كه به مفاصل وارد مي‌شود دچار درد شده و افزايش فشار بر روي مفاصل باعث التهاب بافتهاي اطراف آن به خصوص تاندون‌ها مي‌شود.


وي با بيان اينكه انقباض و انبساط طولاني عضلات باعث درد درعضلات مي‌شود، خاطر نشان كرد: داروهاي تقويتي مانند كلسيم و ويتامين D كه به انبساط و انقباض عضلات كمك مي‌كنند و گلوكزمين كه باعث پاكسازي سلولهاي مفصلي مي‌شود، همگي سبب سوخت وساز عضلات و تامين مواد مورد نياز مفاصل مي‌شود.


دكترديانت درخاتمه توصيه كرد: تغذيه مناسب واستفاده از ميوه و سبزيجات در وعده‌هاي غذايي و مصرف غذاهاي املاح دار بهترين راه‌هاي تقويت عضلات بدن مي‌باشد. همچنين گرفتن دوش آب گرم و استفاده از داروهاي آرام بخش براي جلوگيري از دردهاي شبانه موثر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.7551s, 18q