درمان تیمی پزشکان از مصرف دراز مدت داروهای غیر ضروری سالمندان جلوگیری می کند

۱۳۸۶/۰۱/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 2146
درمان تیمی پزشکان از مصرف دراز مدت داروهای غیر ضروری سالمندان جلوگیری می کند

 


به گزارش سلامت نیوز دکتر فریبا تیموری در گفتگو با  مهر افزود: برای ارائه خدمات مفید و مورد نیاز به سالمندان فقط استفاده از خدمات پزشکان متخصص و یا پزشکان عمومی به تنهایی کافی نیست بلکه باید تمامی رشته های تخصصی پزشکی برای این کار در نظر گرفته شوند.

متخصص طب سالمندی اظهار داشت: رشته هایی نظیر فیزیوتراپ ها و مددکاری ، روانشناسی ، پرستاری باید در قالب تیم گروهی مستقر با داشتن اطلاعات لازم در زمینه مشکلات روانی ، جسمی و اجتماعی سالمندان در کشور حضور داشته و به درمان بیماریهای جسمی و روحی سالمندان بپردازند.

تیموری گفت: در برخی موارد ممکن است یک سالمند به علت مشکل شنوایی دچار علائم افسردگی شود بنابراین برای این افراد داروهای افسردگی تجویز می شود.

وی تصریح کرد: در برخی موارد ممکن است یک سالمند به علت مشکلاتی نظیر مشکل شنوایی دچار علائم افسردگی شود بنابراین در صورتی که این سالمند فقط توسط یک پزشک متخصص و یا پزشک عمومی معاینه شود ممکن است به علت دارا بودن علائم افسردگی برای آن داروهای مربوط به افسردگی تجویز شود در صورتی که در صورت معاینه ساده گوش و حل مشکل شنوایی داروهای مورد نیاز را دریافت می کند.

متخصص طب سالمندی گفت: ممکن است سالمندان بالای 75 سال چند بیماری را با هم داشته باشد بنابراین وجود گروه پزشکان متخصص برای درمان مشکلات سالمندان ، ضروری است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.75957s, 19q